هنر و تجربه: ورنر هرتسوگ در سال ۲۰۱۹ دو پروژه دارد که واقعاً نمی‌شد بیش از این با هم تفاوت داشته باشند!

اولی، مستند تازه هرتسوگ است با عنوان «دیدار با گورباچف» که در فصل پاییز گذشته در جشنواره‌ها به نمایش درآمد و بالأخره قراراست در سینماها به نمایش درآید. اگر هم جزو کسانی هستید که میانه‌ای با مستندهای سیاسی ندارند و در زمره طرفداران فیلم‌های فانتزی و علمی‌خیالی قرار می‌گیرند، باید گفت که هرتسوگ نقش یکی از آدم‌بدهای مجموعه جدید «جنگ‌های ستاره‌ای» با عنوان «ماندالورین» را بازی می‌کند.

هرتسوگ در گفت‌وگوی تازه‌ای با ‌وب‌سایت «ایندی‌وایر» که پیش‌پرده مستند «دیدار با گورباچف» را هم شامل می‌شود، از امیدهای سیاسی‌اش در خصوص این فیلم گفته است که عنوانش گویای محتوای آن هم هست: «فکر می‌کنم اشتباه است که از روسیه یک دیو ساخته شود. ما باید روسیه را همان طور در نظر بگیریم که در زمان گورباچف آن را می‌دیدیم؛ و باور دارم که ما باید روابط را با این کشور بهبود ببخشیم و از این «ما» منظورم قاره اروپا هم هست…»

«دیدار با گورباچف» در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۸ به نمایش درآمد و مثلاً منتقد «پلی‌لیست» آن را چنین توصیف کرد: «یکی از مهم‌ترین مستندهای سال، چون هنوز اثری تروتازه و مربوط به دوران ما به نظر می‌رسد.»

  • پلی‌لیست