دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
FA EN
عادل یراقی:این روزها برای ساخت فیلم دل شیر و صبر ایوب لازم است

عادل یراقی:این روزها برای ساخت فیلم دل شیر و صبر ایوب لازم است

هنروتجربه:عادل یراقی که در کارنامه‌اش ساخت آثاری چون «آشنایی با لیلا» و «امتحان نهایی» را دارد، مدتی است منتظر صدور پروانه ساخت و کارگردانی فیلم جدیدش است. او در همین ارتباط به هنرآنلاین توضیح داد:«در حال حاضر منتظر صدور پروانه ساخت هستم و بنابراین برای فیلم کار خاصی انجام ندادم. فکر می‌کنم همه چیز به امسال موکول شود.»

یراقی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا ساخت فیلمش تا این حد به تعویق افتاده است، گفت: «برای ساخت فیلم دل شیر و صبر ایوب این روزها لازم است و وقتی فیلمی تمام می‌شود کاملا خالی از انرژی می‌شوید و همه آینده آن اثر نیز بستگی به اکران آن دارد؛ اما وقتی اثر اکران می‌شود و شما از ساخت فیلم فارغ می‌شوید دوباره خطر کردن و وارد این میدان شدن نیازمند زمان است. در این راه باید هم پوست کلفت بود و هم پوست نازک و این کار بسیار سختی است. چرا که باید علاوه بر در نظر گرفتن حساسیت‌های هنری در ساخت یک اثر، در عین حال سخت باشی تا در پروسه اکران و عرضه نیز بتوانی سربلند و موفق بیرون بیایی.»

اوهمچنین افزود: «اما در این مدت بیکار هم نبودم و چند نمایشگاه عکس با محوریت طبیعت در خارج از ایران برگزار کردم که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبه‌رو شد .»

این هنرمند درباره برگزاری نمایشگاه عکس خود در داخل کشور نیز عنوان کرد:« دوست دارم در داخل کشور نیز نمایشگاه عکس داشته باشم اما از آنجایی که شرایط برگزاری نمایشگاه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد، در ایران این کار را انجام ندادم. در داخل کشور پروسه طولانی مدتی باید طی شود تا بتوان نمایشگاه برگزار کرد و زحماتی که برایش کشیده شده نیز دیده نمی‌شود. نمایشگاه قبلی من در ماه رمضان بود که متاسفانه زمان مناسبی نبود و به همین دلیل فکر کردم در خارج از کشور اگر نمایشگاهم را برگزار کنم قطعا اتفاقات بهتری برای آن رقم خواهد خورد.»

− 4 = 1