هنر و تجربه: کم‌تر از یک ماه به آغاز نمایش عمومی «انتقام‌جویان: پایان بازی» باقی مانده و گمانه‌زنی‌ها در خصوص فروش فیلم در گیشه به اوج رسیده است.

پیش از این، پیش‌بینی شده بود که «پایان بازی» در سینماهای آمریکای شمالی احتمالاً به رکورد پرفروش‌ترین فیلم در اولین آخرهفته اکران دست می‌یابد (رکوردی که سال گذشته توسط قسمت اول همین فیلم یعنی «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» ثبت شد). اما حالا با رسیدن این خبر که چین هم‌زمان فیلم را اکران می‌کند این سؤال به میان آمده است که آخرین فیلم از مجموعه «انتقام‌جویان» می‌تواند پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما بشود یا نه؟

به گزارش ددلاین، دیزنی/ مارول استودیوز  ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) «پایان بازی» را در سینماهای چین اکران می‌کند که دو روز زودتر از نمایش عمومی آن در باقی نقاط جهان است. به هر حال نباید فراموش کرد که دیزنی به‌شدت نیازمند بازار سینمایی چین است که در سال‌های اخیر کمک بسیار زیادی به فروش فیلم‌های استودیویی کرده است.

در این شرایط کارشناسان گیشه انتظار دارند که «پایان بازی» در اولین هفته نمایشش به فروش کل ۸۴۰ میلیون دلار دست پیدا کند و به‌راحتی از رکورد ۶۴۰ میلیون دلاری «جنگ ابدیت» پیشی بگیرد که در آن زمان بدون نمایش در سینماهای چین به چنین رقمی دست یافت و بعد از دو هفته، وقتی در چین روی پرده رفت به فروشی کم‌تر از دویست میلیون دلار رسید.

  • پلی‌لیست