هنروتجربه:فرزند جمشید مشایخی از اهدای یادگاری‌ها و جوایز این بازیگر به موزه سینما خبر داد.

نادر مشایخی، فرزند جمشید مشایخی درباره اهدای این یادگاری‌ها به خبرگزاری ایسنا گفت:«رضا کیانیان پیشنهاد داد تا یادگاری‌ها و جوایز پدرم را به موزه سینما اهدا کنیم که همه خانواده با این پیشنهاد موافق هستند و قرار است به زودی این کار انجام شود.»

این هنرمند عرصه موسیقی همچنین گفت:«از مردم عزیز و هنردوست ایران تشکر می‌کنم که حضور پرشوری در مراسم وداع با پدرم داشتند. مردم آنقدر مهربان هستند که حتی از شهرستان‌ها با اتوبوس آمده بودند. در روز تشییع پیکر پدرم در خیابان حافظ سه، چهار جوان آمدند و از من خواستند تا با آنها عکس سلفی بگیرم و دوستانی که همراه من بودند گفتند ایشان سوگوار است و آن جوان‌ها در پاسخ گفتند تنها آقا نادر سوگوار نیست بلکه همه ما هم در غم از دست دادن استاد بزرگ‌مان هستیم. از آنها پرسیدم چرا تا این اندازه پدرم را دوست دارید و آنها پاسخ دادند به دلیل اینکه جمشید مشایخی با مرام و وطن پرست بود و من وطن پرستی را از پدرم آموختم.»

او با بیان اینکه از زمانی که پدرش فوت کرده، تلفنش به هیچ وجه خاموش نبوده است، افزود:«دائم تماس می‌گرفتند و تسلیت می‌گفتند. تشکر می‌کنم از حضور بسیار گسترده مردم در مراسم تدفین پدرم و همچنین از ارگان‌ها و نهادهای مختلف که زحمات زیادی برای هماهنگی‌ها انجام دادند. اینکه برای هنرمندان ارزش قائل می‌شوند و آنها را می بینند اتفاق بسیار خوبی است.»

نادر مشایخی با قدردانی از شورای شهر برای نامگذاری خیابانی به نام پدرش عنوان کرد:«این اولین بار است که اسم سینماگری بر خیابانی گذاشته می‌شود که اتفاق بسیار فرخنده و دلگرم کننده‌ای است و جا دارد از مسعود نجفی (مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی) که این پیشنهاد را داد، تشکر کنم.»

جمشید مشایخی ۱۳ فروردین ماه در ۸۴ سالگی درگذشت و مراسم ترحیم این بازیگر سینما،تئاتر و تلویزیون ۲۰ فروردین ماه ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.