هنروتجربه:برنامه مروری بر فیلم‌های مستند کامران حیدری از روز ۱۶ فروردین‌ماه در شهر نیویورک آغاز شده و به مدت یک‌ماه ادامه دارد.

در این برنامه که با عنوان WIND FROM IRAN: Four by Kamran Heidari برگزار می‌شود، چهار فیلم «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم»، «دینگومارو»، «علی آقا»، «وا کَس چه؟» از آثار مستند کامران حیدری در اسپکتکل تیاتر شهر نیویورک روی پرده می‌رود.

فیلم مستند «وا کَس چه؟»، آخرین ساخته‌ این کارگردان که درباره‌ ابراهیم منصفی شاعر و ترانه‌سرای جنوبی‌ست نیز در اولین نمایش جهانی خود، در این رویداد به نمایش درمی‌آمد.

استیون اریکسون منتقد وب‌سایت‌هایی چون سایت راجر ایبرت از برگزارکنندگان این رویداد است. اریکسون در مقاله‌ای پیرامون آثار کامران حیدری، مستند «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» را ادامه‌ سنتی در فیلم‌سازی ایران می‌داند که انعکاس‌دهنده‌ فیلم‌هایی با موضوع فیلم‌سازی و کارگردانی هم‌چون «کلوزآپ» و «زیر درختان زیتون» عباس کیارستمی هستند. این منتقد تفاوت «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» با این فیلم‌ها را در نقش‌آفرینی بسیار کم و مستند باقی ماندنِ اثر کامران حیدری می‌داند.

سینمای اسپکتکل تیاتر از سالن‌های سینمای مستقل و هنری نیویورک است که برنامه‌ «مروری بر آثار کامران حیدری» در آن برگزار می‌شود. این سینما به نمایش فیلم‌های تحسین‌ شده‌ بین‌المللی می‌پردازد.

از کامران حیدری مستندساز شیرازی تاکنون فیلم‌های«من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» و «دینگومارو» در سینماهای گروه هنروتجربه اکران شده‌اند.