هنر و تجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: «اَپل تی‌وی پلاس» یکی از آن کمپانی‌های عرصه پخش مجازی و آنلاین است که با پروژه‌های بزرگ و سینماگران درجه‌یکی که به کار می‌گیرد، به طورقطع می‌تواند خطری برای نتفلیکس و آمازون به شمار آید.

اما جدیدترین پروژه این کمپانی، اقتباسی هشت‌قسمتی از رمان استیون کینگ با عنوان «داستان لیزی» است که جولین مور هم برای بازی در آن انتخاب شده است. خود کینگ می‌خواهد فیلم‌نامه همه قسمت‌ها را بنویسد و جی. جی. آبرامز و کمپانی‌اش «بد روبات» تهیه‌کننده خواهند بود.

اما «داستان لیزی» تلفیقی از وحشت و عشق است. این کتاب که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد،داستان  زنی به نام لیزی لندن را دنبال می‌کند که بیوه یک نویسنده محبوب است که دو سال پس از مرگ شوهرش، خاطرات عجیب‌ و غریب او را منتشر می‌کند. حرفی در جذابیت این خلاصه داستان نیست و جولین مور هم بازیگر توانمند و فوق‌العاده‌ای است اما از خود کینگ باید ترسید! چون او لزوماً هر بار که دست به اقتباس از آثار خودش زده، موفق عمل نکرده است.

البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که کینگ در گفت‌وگویی با «ورایتی» در سال ۲۰۱۷ گفت که «داستان لیزی» کتاب محبوبش است و خیلی دوست دارد که روزی از آن اقتباس شود.

  • کولایدر