هنروتجربه: آهنگ‌سازان انگشت‌شماری در این دوران پیدا می‌شوند که می‌توان فقط با اتکا به نام آن‌ها فیلمی را عرضه کرد؛ و همه سینمادوستان، آن‌ها را با موسیقی‌های شنیدنی و زیبای‌شان می‌شناسند.

الکساندر دسپلات یکی از این آهنگ‌سازان است که تا امروز اغلب روی تولیدهای سینمایی باکیفیت کار کرده است. او در گفت‌وگوی تازه‌ای با یک نشریه ایتالیایی از چند پروژه‌ای نام برده است که در دست دارد، از جمله همکاری با گرتا گرویگ در ساخت اثر جدیدش با نام «زنان کوچک»؛ بازیگر و کارگردان جوانی که برای نخستین فیلمش «لیدی برد» (۲۰۱۷) حسابی تحسین شد و نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را هم به دست آورد.

«زنان کوچک» که از ۲۵ دسامبر (۴ دی) روی پرده سینماها خواهد رفت، بر اساس رمان کلاسیکی به همین نام شکل گرفته که بارها منبع اقتباس آثار مختلفی قرار گرفته است. اما در این نسخه، بازیگرانی چون اما واتسن، مریل استریپ، سیرشا رونن، فلورنس پیو، الیزا اسکَن‌لِن، تیموتی شِلِمی، لورا دِرن، باب اودِنکرک و کریس کوپر ایفای نقش می‌کنند و ترکیب بازیگران فوق‌العاده‌ای را شکل داده‌اند.

الکساندر دسپلات آهنگ‌ساز پرکاری است و به‌جز همکاری‌هایش با وس اندرسن، برای فیلم‌هایی مثل «سخنرانی پادشاه»، «بازی تقلید» و «شکل آب» شناخته می‌شود.

  • پلی‌لیست