هنروتجربه: فهرست داوران پنجاه و هشتمین دوره هفته منتقدان جشنواره کن به ریاست کایرو گوئرا کارگردان کلمبیایی اعلام شد.

کایرو گوئرا با همراهی امیرا سزار بازیگر فرانسوی-انگلیسی، ماریانا اسلات تهیه‌کننده فرانسوی، دیجا مامبو خبرنگار سینمایی و منتقد فیلم اهل کشور کنگو و جوناس کارپینانو فیلم‌نامه‌نویس ایتالیایی اعضای هیات داوران هفته منتقدان جشنواره کن هستند. هیأت داوران این بخش مسئولیت انتخاب برنده جایزه بزرگ بهترین فیلم، جایزه دیسکاوری برای بهترین فیلم کوتاه و همچنین جایزه ستاره نوظهور را از میان فیلم‌های انتخاب‌شده این بخش بر عهده دارند.

رئیس هیات داوران هفته منتقدان کن ۲۰۱۹، نامی آشنا برای این رویداد هنری است.اغلب آثار گوئرا که ساخت چهار فیلم کوتاه و چهار فیلم بلند را در کارنامه سینمایی خود دارد، در دوره‌های مختلف این جشنواره به نمایش درآمده‌اند.  دومین ساخته بلند او با عنوان «سفرهای باد» در بخش نوعی نگاه کن ۲۰۰۹ رونمایی شد و سومین فیلم او نیز با نام «آغوش شیطان» در سال ۲۰۱۵ در بخش دوهفته کارگردانان کن روی پرده رفت و برنده جایزه هنر سینما شد و پس از آن با این فیلم به عنوان اولین کارگردان کلمبیایی به جمع نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم خارجی راه یافت. «پرندگان عبور» آخرین فیلم اوست که سال گذشته افتتاح‌گر بخش دو هفته کارگردانان کن بود.

پنجاه و هشتمین دوره بخش هفته منتقدان کن از تاریخ ۱۵ تا ۲۳ می (۲۵ اردیبهشت تا دوم خرداد) برگزار و فهرست فیلم‌های حاضر در این بخش روز ۲۲ آوریل (دوم اردیبهشت) اعلام می‌شود.

هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۴ تا ۲۵ می (۲۴ اردیبهشت تا ۴ خرداد) در کشور فرانسه برگزار می‌شود و امسال الخاندرو گونزالز ایناریتو کارگردان برنده اسکار مکزیکی ریاست هیأت داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد و نادین لبکی کارگردان لبنانی نیز رئیس داوران بخش نوعی نگاه است.