هنر و تجربه: درام کمدی «اعجوبه» (استیون شباسکی) یکی از مستقل‌های موفق سال ۲۰۱۷ بود، آن هم از کارگردانی که در سال ۲۰۱۲ با نخستین فیلمش «مزایای گوشه‌گیر بودن» غوغایی در سینمای مستقل به راه انداخت.

اما فیلم خانوادگی «اعجوبه» که در ایران کم‌تر دیده و تحسین شد، علاوه بر نظر روی‌هم‌رفته مثبت منتقدان، در گیشه موفقیت فوق‌العاده‌ای را برای سازندگانش رقم زد و با بودجه‌ای بیست میلیون دلاری به فروشی ۳۰۵ میلیونی رسید. این فیلم که نقش‌های اصلی‌اش را جولیا رابرتز، اوئن ویلسن، جیکوب ترمبلی و ایزابلا ویدوویچ بازی می‌کنند، بر اساس رمانی به همین نام به قلم آر. جی. پالاسیو شکل گرفته است. رمان سال ۲۰۱۲ «اعجوبه» / Wonder حالا قرارست منبع اقتباس یک اثر موزیکال قرار بگیرد و این بار در قالب یک نمایش در برادوی روی صحنه برود.

البته استیون شباسکی هم از آن دست سینماگران مستقلی است که جذب سیستم استودیویی هم شده است (که در سال‌های اخیر منفعت خود را در بهره‌برداری و به‌کارگیری استعدادهای مستقل دیده) و پیش از این مثلاً در نگارش فیلم‌نامه «دیو و دلبر» (۲۰۱۷) مشارکت داشته است و در حال حاضر هم درگیر پروژه رمانسی به نام «شاهزاده چارمینگ» است که هنوز جزییاتی درباره‌اش منتشر نشده اما محصول دیگری است از دیزنی و جهان بی‌پایان شاهزادگانش!

  • ددلاین