هنر و تجربه: حجم تولیدات در منطقه لس‌آنجلس بزرگ (که هالیوود را هم در بر می‌گیرد) در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ و در قیاس با فصل ابتدایی سال ۲۰۱۸، نُه و یک‌دهم درصد کاهش داشته است.

البته کاهش تولید فیلم‌های بلند، مجموعه‌های تلویزیونی و آگهی‌های تبلیغاتی در این امر مؤثر بوده است و به کاهش روزهای کاری و تولید از ژانویه تا مارس منجر شده که از ۹۷۲۴ روز به ۸۸۴۳ روز رسیده است. در این بازه زمانی، تولید فیلم‌های بلند سیزده درصد کاهش داشته و محصولات تلویزیونی بیش از سیزده درصد؛ که حدود شصت درصد به تولید قسمت‌های آزمایشی سریال‌های جدید برمی‌گردد، حدود ۲۵ درصد به برنامه‌های رئالیتی و بیش از ۲۸ درصد به برنامه‌های تلویزیونی اینترنتی. البته در این میان، تولید درام‌ها و کمدی‌ها به‌ترتیب بیش از چهار درصد و نزدیک به ۲۷ درصد افزایش داشته‌اند.

طبق گزارش «فیلم‌ال‌ای» کاهش شدید تولید سریال‌های جدید مدت‌هاست که هر سال بیش‌تر شده است؛ و در واقع سال ۲۰۱۸ بعد از ۲۰۰۸ شاهد پایین‌ترین میزان تولید سریال‌های تازه بوده است. در سه ماه اول ۲۰۱۹ فقط ۲۷ سریال جدید، فیلم‌برداری قسمت‌های آزمایشی خود را در این منطقه پشت سر گذاشته‌اند که ده درصد کم‌تر از مدت مشابه سال گذشته است. با تمام این حرف‌ها، کارشناسان «فیلم‌ال‌ای» بر این باورند که در ادامه سال بر شمار تولیدها افزوده خواهد شد و شرایط بهتری رقم خواهد خورد.

  • ورایتی