هنروتجربه: در چهارمین اکران فصلی فیلم‌های کوتاه در گروه هنروتجربه پنج فیلم کوتاه دیگر در بسته «بهاریه فیلم کوتاه» نمایش داده می‌شوند. «سیندرلا» به کارگردانی مهدی آقاجانی یکی از این پنج فیلم است.

این کارگردان درباره نحوه شکل‌گیری و ساخت فیلم خود به ایسنا گفت: «فیلم «سیندرلا» در ادامه دغدغه‌ها و علاقه‌مندی‌های قبلی من بود. من بیشتر به فضاهای غیر رئالیستی علاقه دارم، قبلا یک سبک انیمیشنی هم داشتم و به فضاهای فانتزی – ذهنی علاقه‌مندم. همچنین ساخت فضای گروتسک برای من اهمیت داشته و در تلاش بودم که فضایی برای ترسیم «تضاد» را به تصویر بکشم.»

او افزود: «از طرفی دوست داشتم فیلمی بسازم که در فضای عروسی باشد و مؤلفه‌های مراسم و یک حضور همگانی داشته باشد. یک اتفاق پاپ به نظر برسد ولی لایه زیرین آن تفکر برانگیز باشد. دوست داشتم داستان رنگ و لعاب شاد همراه با موسیقی داشته باشد ولی در دل خود یک اتفاق تراژدیک را رقم بزند. همیشه به کاراکترهای این فیلم نیز فکر می‌کردم. تمام این موارد و دغدغه‌های اجتماعی همواره در ذهنم بود تا بالاخره در «سیندرلا» کنار هم قرار گرفتند.»

آقاجانی در ادامه درباره استقبال مخاطبان از «بهاریه فیلم کوتاه» گفت: «با توجه به این‌که بهاریه فیلم کوتاه چهارمین بسته اکرانی فیلم کوتاه از سوی هنر و تجربه است، استقبال مردم از آن خیلی خوب بوده است. یکی از مشکلات فیلم کوتاه این است که فیلم‌های کوتاه ساخته می‌شوند و در جشنواره‌های مختلف حضور می‌یابند اما ادامه حیات و اکران ندارند. این اکران فصلی فیلم‌های کوتاه کمک می‌کند جریان حیات فیلم‌های کوتاه ادامه یابد و فقط به جشنواره‌ها خلاصه نشوند.»

کارگردان «شکستنی است» در پایان افزود: «این بستر برای دیده شدن و اکران را گروه هنر و تجربه ایجاد کرده و ما از آن متشکریم اما انتظار ما بیشتر است. ما نمک‌نشناس نیستیم در عین اینکه تشکر می‌کنیم، انتظار هم داریم قول و قرارهای‌شان باقی بماند و اگر ما گلایه می‌کنیم به خاطر این است که نسبت به فصل‌های گذشته رسیدگی و حمایت از بسته اکرانی گروه ما کم‌تر شده است.»