هنروتجربه: فیلم مستقل و تحسین‌شده «مکان بی‌واژه» یا «مکان توصیف‌ناپذیر» / The Place of No Words به کارگردانی مارک وبر تا این‌جا فقط در جشنواره ترایبکا نمایش داده شده ولی بر اساس آنونس آن هم می‌شود به این نتیجه رسید که سفری زیبا و احساسی را به تصویر کشیده است.

در واقع آنونس فیلم هم می‌تواند خیلی‌ها را تحت تأثیر قرار بدهد چون همان سؤالی را مطرح می‌کند که بیش‌تر بزرگ‌ترها احتمالاً از آن وحشت دارند اما در نهایت باید پاسخی برایش پیدا کنند و آن را تحویل فرزندان کنجکاوشان قرار دهند! این‌که «ما بعد از مرگ کجا می‌رویم؟» خب، فیلم وبر به شیوه‌ای واقعاً منحصربه‌فرد به این سؤال پاسخ می‌دهد و در این راه، واقعیت را با قوه تخیل بی‌افسار و کنترل‌نشده دوران کودکی درهم می‌آمیزد. این داستان از نگاه پدر و پسر روایت می‌شود و در میان یک دنیای واقعی و قلمرویی فانتزی – که پر از موجودات و اتفاق‌های اسرارآمیزست – در رفت‌وآمد است.

اما این فیلم نکته‌های جالب توجه و کنجکاوی‌برانگیز دیگری هم دارد، از جمله این‌که وبر نه‌فقط نویسنده و کارگردان آن است بلکه در کنار همسر واقعی‌اش تِرِسا پالمر و پسرشان بودی پالمر در «مکان بی‌واژه» بازی کرده‌اند. اما خبر بد برای سینمادوستان این است که فیلم با وجود درخشش در جشنواره ترایبکا هنوز تاریخ نمایش عمومی‌اش مشخص نیست.

  • پلی‌لیست