هنروتجربه: موانع زیادی سر راه تولید یک مجموعه تلویزیونی بر اساس یک اثر ادبی برجسته وجود دارد که یکی از آن‌ها می‌تواند وجود یک اقتباس سینمایی کلاسیک و ارزشمند باشد.

کمپانی پخش مجازی و آنلاین «هولو» / Hulu به‌تازگی ویدیویی را برای تبلیغ اقتباس شش‌قسمتی‌اش با عنوان «معضل بزرگ» یا «تبصره ۲۲» از رمان جوزف هِلِر به همین نام منتشر کرده است که بخشی از آن به صحبت‌های سه کارگردان مجموعه یعنی جرج کلونی، گرانت هسلو و اِلِن کوراس اختصاص دارد. کلونی حرف‌های خود را چنین آغاز می‌کند که او و هسلو ابتدا این پروژه را رد کردند تا این‌که در نهایت پس از بحث‌های متعدد درباره لزوم مشارکت در ساخت چنین اقتباسی، درگیر پروژه شدند.

این کمدی سیاه هجوآلود که قرارست از ۱۷ ماه مه (۲۷ اردیبهشت) نمایشش آغاز شود، داستان افسر بمب‌افکنی در نیروی هوایی آمریکا با نام جان یوسارین را در جریان جنگ جهانی دوم روایت می‌کند که عصبانی است و نمی‌داند چرا هزاران نفر که او هرگز با آن‌ها ملاقات نکرده است می‌خواهند او را بکشند! با این حال، مسأله اصلی او دشمن نیست و در وهله اول، ارتش خودی است که دائم بر شمار مأموریت‌های پرواز می‌افزاید و پایان خدمت نیروهایش را به تعویق می‌اندازد.

  • ایندی‌وایر