هنر و تجربه: یکی از تهیه‌کنندگان «پلَن بی» در نشست خبری اکران فیلم «آخرین مرد سیاه در سن فرانسیسکو» (که از آثار موفق این کمپانی در جشنواره ساندنس بود) خبر داد که فیلم علمی‌خیالی برد پیت در ۲۴ مه (۳ خرداد) اکران نمی‌شود.

این فیلم علمی‌خیالی همان اثر جدید کارنامه جیمز گری است با عنوان «به سوی ستارگان» / Ad Astra که برد پیت، تامی لی جونز، روث نگا، دانلد ساترلند و جیمی کندی نقش‌های اصلی‌اش را بازی کرده‌اند. اما در شرایطی که هنوز تاریخ نمایش عمومی تازه فیلم مشخص نیست، گفته می‌شود که جیمز گری هنوز در اتاق تدوین درگیر کار روی فیلم است.

«به سوی ستارگان» که احتمالاً با یکی از جشنواره‌های پاییزی نمایش‌هایش آغاز خواهد شد، بعد از فیلم تحسین‌شده قبلی گری «شهر گم‌شده زد» همکاری دیگری است با برد پیت در مقام تهیه‌کننده؛ که این بار نقش مهندسی را هم بازی کرده که تصمیم می‌گیرد یک مأموریت فضایی جاه‌طلبانه را تجربه کند تا شاید بفهمد چه بلایی سر پدرش آمده است؛ پدری که سال‌ها پیش برای یافتن نشانه‌های هوش فرازمینی به نپتون سفر کرده و هرگز برنگشته است.

البته جیمز گری در ماه دسامبر سال گذشته در جشنواره مراکش گفته بود که مطمئن نیست فیلم به اکران ماه مه برسد چون جلوه‌های بصری پیچیده و زمان‌بری دارد.

  • ایندی‌وایر