هنروتجربه:گروه داوران بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون جشنواره کن ۲۰۱۹ معرفی شدند.فیلم «ویژه‌ها» نیز به عنوان آخرین نمایش این جشنواره انتخاب شده‌است.

ریاست بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون را کلر دنی  برعهده دارد و استیسی مارتین بازیگر، اران کولیرین کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ، پانوس اچ.کوتراس کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس و  گاتالین میتولسکو کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده  دیگر اعضای هیات داوران هستند.این گروه  برنده نخل طلای کن را از میان ۱۱ فیلم انتخاب کنند. این جایزه ۲۵ می (چهارم خرداد) در مراسم پایانی جشنواره فیلم کن به برگزیده این بخش تعلق می‌گیرد.

ابن گروه داوری همچنین  سه برنده را از میان  ۱۷ فیلم دانشجویی این دوره از جشنواره انتخاب می‌کنند. برندگان بخش سینه فونداسیون پنج شنبه ۲۳ می (دوم خرداد) معرفی می‌شوند. فیلم‌های برنده هم‌چنین در این مراسم اکران دوباره می‌شوند.

بر اساس اعلام مسئولان برگزاری هفتاد و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کن،این رویداد سینمایی با نمایش فیلم «ویژه‌ها» به کارگردانی اولیویه ناکاش و اریک تولدانو به کار خود پایان می‌دهد.

 مسئولان برگزاری جشنواره فیلم کن اعلام کردند از این پس عنوان فیلم اختتامیه نخواهند داشت و آخرین فیلم جشنواره را در قالب عنوان آخرین نمایش”پیش از مراسم اعطای جوایز به روی پرده می‌برند.

امسال فیلم فرانسوی «ویژه‌ها» به کارگردانی مشترک اولیویه ناکاش و اریک تولدانو با بازی وینسنت کسل و رادو کاتب به عنوان آخرین فیلم جشنواره کن در سالن گرند لومیر جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) با نمایش فیلم «مرده‌ها نمی‌میرند» به کارگردانی جیم جارموش در مراسم افتتاحیه آغاز به کار می‌کند و تا ۲۵ می (۴ خرداد) ادامه دارد. امسال الخاندرو گونزالز ایناریتو کارگردان مکزیکی رئیس داوران بخش رقابتی است.