هنر و تجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: کمپانی «فیلم‌نِیشِن انترتینمنت» اعلام کرد که جدیدترین اثر وودی آلن از پاییز (سوم اکتبر – یازده مهر) در کشورهای مختلف قاره سبز روی پرده خواهد رفت.

«روز بارانی در نیویورک» بیش از یک سال بود که از سوی آمازون بایگانی شده بود؛ کمپانی‌ای که به خاطر اتهام‌های وارده به آلن و اوج‌گیری جریان‌های اجتماعی فمینیستی، حتی قرارداد همکاری‌اش با آلن را هم فسخ کرد. به هر حال خبر رسیده است که پخش‌کننده ایتالیایی «لاکی رِد» حقوق نمایش عمومی فیلم در ایتالیا را خریده و طبق اعلام «فیلم‌نِیشِن انترتینمنت» قرارداد پخش فیلم با کمپانی‌های اروپایی دیگری هم بسته شده است.

نقش‌های اصلی این کمدی رمانتیک را تیموتی شلمی، ال فانینگ، سلنا گومز و جود لا بازی کرده‌اند. برخی بر این باورند که تاریخ نمایش فیلم در ایتالیا جوری در نظر گرفته شده که «روز بارانی در نیویورک» شانس نمایش افتتاحیه در جشنواره ونیز را داشته باشد. اما تا این لحظه نه جشنواره ایتالیایی و نه کمپانی «فیلم‌نِیشِن انترتینمنت» واکنشی در این باره نداشته‌اند.

وودی آلن که کار تولید این فیلم را در سال ۲۰۱۸ به پایان رساند، این روزها پس از وقفه‌ای یک‌ساله کار روی پروژه جدیدش را با حمایت کمپانی «میدیاپرو» آغاز کرده است؛ کمپانی‌ای که پیش از این سرمایه‌گذار چند فیلم دیگر آلن هم از جمله «ویکی کریستینا بارسلونا» و «نیمه‌شب در پاریس» بوده‌است.

  • ورایتی