هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: ورنر هرتسوک واقعاً سرش شلوغ است و علاوه بر دو مستندی که امسال از او اکران می‌شوند با نام‌های «دیدار گورباچف» و «آواره: به جای بروس چَت‌وین»، و بازی در سریال «ماندالورین» که در جهان داستانی فرنچایز «جنگ‌های ستاره‌ای» روی می‌دهد، با یک درام ژاپنی‌زبان هم در جشنواره کن حضور دارد!

این فیلم Family Romance, LLC نام دارد و فعلاً با توجه به دیده‌نشدن فیلم و محدودیت اطلاعات درباره داستانش می‌توان معادل فارسی «خودنژاده‌پنداری» (ترکیب فرهنگستان برای Family Romance؛ اصطلاحی برای خیال‌بافی شایع در دوران کودکی که در آن کودک تصور می‌کند فرزند والدین خویش نیست بلکه فرزند نجیب‌زادگان و خاندان سلطنتی است) را برایش در نظر گرفت.


اما از میان همه پروژه‌های امسال هرتسوک همین فیلم جالب‌ترین به نظر می‌رسد. همان طور که در اولین آنونس فیلم دیده می‌شود، داستان درباره مردی است که کسب‌وکار منحصربه‌فردی دارد و استخدام می‌شود تا نقش پدر گم‌شده دختری دوازده‌ساله را بازی کند. در واقع خلاصه داستان فیلم حسابی همه را کنجکاو تماشای آن می‌کند و سؤال‌های زیادی را ایجاد می‌کند؛ مثلاً این‌که رمانس هم کسب‌وکار می‌شود؟

فیلم داستانی هرتسوک نخستین نمایش جهانی‌اش را در بخش «نمایش‌های ویژه» جشنواره کن تجربه می‌کند؛ این رویداد سینمایی از ۱۴ تا ۲۵ مه (۲۴ اردیبهشت تا ۴ خرداد) برگزار می‌شود.

  • پلی‌لیست