هنروتجربه :‌آکادمی فیلم اروپا  جایزه یک عمر دستاورد هنری به ورنر هرتسوگ کارگردان سرشناس آلمانی اهدا می‌کند.

 ورنر هرتسوگ فیلمساز نامدار آلمانی با دریافت جایزه افتخاری سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

این کارگردان که نویسنده، تهیه کننده و کارگردان بیش از ۷۰ فیلم بلند و مستند بوده است، مجموعه‌ای از جوایز معتبر سینمایی را در کارنامه دارد که خرس نقره‌ای برلیناله برای «ترانه‌های زندگی» اولین فیلم بلندش در سال ۱۹۶۸، جایزه بهترین کارگردانی کن برای فیلم «فیتس‌کارالدو» و نامزدی اسکار برای مستند سال ۲۰۰۷ از جمله آنهاست.

او هرگز جایزه‌ای از سوی فیلم اروپا دریافت نکرده و تنها یک بار برای فیلم «بهترین دوست من» در سال ۱۹۹۹ نامزدی این جایزه را کسب کرده بود.سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا ۷ دسامبر برگزار می‌شود.

هرتسوگ که فیلم‌سازی نوگرا است چندی پیش  درباره جایگاه فناوری در سینما و مدارس سینمایی گفته بود: «امروز به‌راحتی می‌توانید با یک دوربین خوب که گران هم نیست فیلم بسازید. اگر از یک میکروفن خوب استفاده کنید، می‌توانید با گوشی همراه‌تان صدا را ضبط کنید و می‌توانید با لپ‌تاپ فیلم‌تان را تدوین کنید.به عبارت دیگر، شما می‌توانید با ده هزار دلار یا کم‌تر یک فیلم بلند بسازید؛ و این حرفی است که دائم به شاگردانم در مسترکلاس‌های آنلاین می‌گویم: منتظر نباشید که سیستم شما را بپذیرد. شما سیستم خودتان را ایجاد می‌کنید، بودجه خودتان را جمع می‌کنید و فیلم بلند اول‌تان را می‌سازید یا نخستین مستند خودتان را.»

آسوشیتدپرس

برچسب‌ها: