هنر و تجربه: کانتن دوپیو – یا با نام هنری‌اش موسیو وازو – در طول فعالیت‌های فیلم‌سازی‌اش هرگز محبوبیتی بیش از یک فیلم‌ساز کالت پیدا نکرده بود.

این فیلم‌ساز و موسیقی‌دان فرانسوی امسال با جدیدترین فیلمش با عنوان «پوست گوزن» / Deerskin به بخش جنبی «دوهفته کارگردانان» جشنواره کن راه یافته است. اما علاقه‌مندان آثار او باید بدانند که این طور که پیداست ذره‌ای از غرابت سبک فیلم‌سازی او کاسته نشده است؛ به عنوان مثال، می‌توان به خلاصه داستان این کمدی با بازی‌های ژان دوژاردن و ادل اینل توجه کرد: «ژرژ ۴۴ ساله و ژاکتش که صددرصد از پوست گوزن است، نقشه‌ای دارند.»

«پوست گوزن» که به‌تازگی آنونس آن در فضای مجازی منتشر شده است، هشتمین فیلم بلند کارنامه کانتن دوپیو است که فیلم‌سازی را از اوایل هزار جدید با «نافیلم» (۲۰۰۲) آغاز کرد و تا یک دهه بعدش سه فیلم «استیک» (۲۰۰۷)، «لاستیک» (۲۰۱۰) و «اشتباه» (۲۰۱۲) دیگر هم ساخت. او که سه فیلم کوتاه هم ساخته، کمدی‌های «پلیس‌های عوضی» (۲۰۱۳)، «واقعیت» (۲۰۱۴) و «حواست به بیرون هم باشد» (۲۰۱۸) را هم کارگردانی کرده است. در این بین، «واقعیت» موفق‌ترین فیلم او در عرصه جشنواره‌ها (پیش از «پوست گوزن») بوده که در بخش «افق‌ها»ی جشنواره ونیز ۲۰۱۴ به نمایش درآمد.

«پوست گوزن» هنوز پخش‌کننده‌‌ای ندارد و تاریخ نمایش عمومی‌اش مشخص نیست ولی احتمالاً به‌زودی – و پس از نمایش در کن – خریدارانش را پیدا می‌کند.

  • پلی‌لیست