هنروتجربه: شرکت پخش‌کننده فرانسوی پلی تایم در فیلم جدید رومن پولانسکی «یک افسر و یک پلیس» که به تازگی مراحل تولیدش  به پایان رسیده مشارکت می‌کند.

  «یک افسر و یک جاسوس» یک تریلر جاسوسی تاریخی بر پایه رمان رابرت هریس است و ژان دوژردن بازیگر برنده جایزه اسکار فیلم «آرتیست» و متیوآمالریک از فیلم «در دروازه ابدیت» در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.این فیلم  داستان واقعی  ژرژ پیکارت افسر ضدجاسوسی را تعریف می‌کند که از دستورات مافوق‌هایش سرپیچی کرد و راهی مأموریتی سخت می‌شود تا  کاپیتان آلفرد دریفوس را از اتهام‌هایش مبرا کند. دریفوس یک افسر بااستعداد فرانسوی بود که اواخر دهه ۱۸۹۰ به صورت غیرمنصفانه متهم به جاسوسی برای آلمان و زندان در جزیره شیطان شد.پیکارت به این ترتیب وارد هزارتویی خطرناک از حقه و فساد می‌شود اما بالاخره سال‌ها بعد می‌تواند دریفوس را از هر گونه اتهام جاسوسی تبرئه کند.

نیکولا بریگو-رابرت مؤسس پلی‌تایم عنوان کرده است که  شرکتش فروش فیلم را در فستیوال کن آغاز می‌کند و روز هجدهم ماه مه میزبان یک رخداد خصوصی برای پیش‌نمایش فیلم خواهد بود.

پولانسکی که ساخت ۲۲  فیلم سینمایی و جوایز زیادی از جمله نخل طلای کن و جایزه اسکار را در کارنامه خود دارد در ۱۹۷۷ درگیر یک پرونده  آزار جنسی شد .او از  ایالات متحده آمریکا گریخت و در فرانسه ساکن شد.به همین دلیل  و با رشد جنبش «من هم همینطور»  در یک سال گذشته توزیع‌کنندگان آمریکایی خود را از پولانسکی دور نگه می دارند و فکر می‌کنند حمایت از فیلم او در ایالات متحده به ضررشان خواهد بود اما  پروژه‌های او در اروپا مخاطب و حمایت مالی دارند. حالا مشارکت پلی‌تایم در پروژه جدید پولانسکی شاید به این معنا باشد  که این فیلم می‌تواند مخاطبان آمریکایی را خارج از کشور را هم جذب کند.

«یک افسر و یک جاسوس» با بودجه ۲۹ میلیون دلاری ساخته شده است.

ورایتی