هنروتجربه:مهرداد اسکویی، طناز طباطبایی و محمدرضا مقدسیان در صفحات خود در فضای مجازی درباره مستند «اسرار دریاچه» نوشتند.

طناز طباطبایی، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت که از دیدن این فیلم لذت برده است:«مستند «اسرار دریاچه» با حضور موفق در فستیوال‌های خارجی و کسب چندین جایزه داخلی از جمله سینما حقیقت، منتقدین و جشنواره وارش، هم اکنون در سینماهای گروه هنروتجربه اکران است. مستندی که بی‌نهایت از تماشایش لذت بردم، با آرزوی موفقیت برای آقای ایثاریان و گروهشون.»

مهرداد اسکویی، فیلم‌ساز و عکاس هم درباره مستند «اسرار دریاچه» که این روزها در سینماهای هنروتجربه درحال اکران است در صفحه‌ اینستاگرامش نوشت:«فرصت داشتید فیلم مستند دوست فرهیخته‌ام آرمین ایثاریان را به نام «اسرار دریاچه» که در گروه هنروتجربه اکران دارد، ببینید. او و گروهش زحمات زیادی برای ساخت این فیلم ارزشمند متحمل شده‌اند. امیدوارم که دوست داشته باشید.»

محمدرضا مقدسیان،منتقد سینما نیز از دیگر افرادی بود که در صفحه اینستاگرامش «اسرار دریاچه» را یکی از مستندهای قابل اعتنای سال توصیف کرد:«پژوهش به اندازه تکنیک و فرم و تکنیک و فرم به اندازه پژوهش در ساخت یک فیلم مستند سینمایی قابل توجه و اکران، اهمیت دارد. سینمای مستند اگر داعیه اکران گسترده و جذب مخاطب وسیع‌تر از حالا را دارد که می‌تواند داشته باشد، باید در جمیع جهات ساخت یک اثر مستند سینمایی جرات‌مند، جسور و اهل خطر باشد و سازندگانش سهل‌انگاری و سهل‌پسندی نباشند و به کم رضایت ندهند. «اسرار دریاچه» ساخته آرمین ایثاریان یکی از مستندهای قابل اعتنای سال است و به حد قابل قبولی تمام این ویژگی‌ها را داراست.»

«اسرار دریاچه» آخرین ساخته بلند آرمین ایثاریان به معرفی منطقه باستانی تخت سلیمان می‌پردازد.این مستند در سینماهای هنروتجربه در حال اکران است.