هنر و تجربه: لئوناردو دی‌کاپریو بجز این‌که یکی از بزرگ‌ترین نام‌های هالیوود است، یکی از فعالان مؤثر (دست‌کم از نظر عموم) در مسائل زیست‌محیطی است.

اما دی‌کاپریو امسال فقط با جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو یعنی «روزی روزگاری در هالیوود» در کن حضور ندارد و قرار است نمایش ویژه مستند جدیدی با عنوان «و ما سبز عمل می‌کنیم» / And We Go Green را هم در این رویداد معتبر سینمایی تجربه کند؛ مستندی که شباهتی به اثر قبلی‌اش در مقام تهیه‌کننده «پیش از سیل» (۲۰۱۶) ندارد. «و ما سبز عمل می‌کنیم» (که عنوان دوپهلوی آن در مسابقات اتومبیلرانی هم معنی خودش را دارد) تغییرات آب‌وهوایی را از منظر مسابقات اتومبیلرانی برقی (که بخشی از مسابقه‌های فرمول ای هستند) دنبال و بررسی می‌کند.

دی‌کاپریو با همکاری مالکوم وِنویل «و ما سبز عمل می‌کنیم» را کارگردانی کرده است. این دو فیلم‌ساز در بیانیه‌ای چنین اعلام کرده‌اند: «ابتدا فکر می‌کردیم فیلمی درباره محیط‌زیست می‌سازیم. اما بعدش متوجه شدیم بهترین راه برای جلب توجه جهانیان به تغییرات آب‌وهوایی این است که فیلمی درباره مردم بسازیم؛ که در این مورد راننده‌های اتومبیل‌های مسابقه‌ای هستند…»

«و ما سبز عمل می‌کنیم» هفته آینده در جشنواره کن روی پرده خواهد رفت.

  • پلی‌لیست