هنروتجربه:مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری در گروه هنروتجربه به نمایش درمی‌آید.

مراسم آیین دیدار این مستند روز شنبه ۱۸ خرداد در موزه سینما با حضور عوامل فیلم و جمعی از روزنامه‌نگاران و هنرمندان انجام می‌شود.

کارگردان «میدان جوانان سابق» درباره این مستند که اولین ساخته بلند او محسوب می‌شود، گفته است:«این فیلم درباره یک عکس است که ما روزنامه‌نگاران روزنامه «جامعه» در سال ۱۳۷۶ یعنی سال اول دولت اصلاحات به پیشنهاد ماشاالله شمس‌الواعظین سردبیر روزنامه برای روی جلد شماره نوروز در میدان جوانان انداختیم. در آن عکس من به عنوان یک روزنامه‌نگار تازه‌کار ۲۰ ساله در کنار ۷۱ روزنامه‌نگار حرفه‌ای دیگر ایستاده‌ام. حالا ۲۰ سال از آن عکس گذشته و من هم در آستانه ۴۰ سالگی تصمیم گرفتم برای همیشه روزنامه‌نگاری را کنار بگذارم. از ۷۲ روزنامه‌نگار در آن عکس؛ تنها ۶ نفر مشغول به کار روزنامه‌نگاری در ایران هستند. تعدادی  مهاجرت کرده‌اند. چند نفری هم فوت کرده‌اند. تعدادی شغل خود را تغییر داده‌اند و از سرنوشت برخی هم اصلاً خبر نداریم. »

مستند «میدان جوانان سابق»  سال گذشته در بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد و توانست کاندیدای بهترین کارگردانی و همچنین یکی از پرتماشاگرترین فیلم‌های این جشنواره شود.

میدان جوانان سابق / پژوهشگر، نویسنده و کارگردان: مینا اکبری، مشاور کارگردان: سپیده ابطحی، فیلم‌بردار: محمدرضا جهان‌پناه، صدابردار: حسن شبانکاره، صداگذار: انسیه ملکی، تدوین: سپیده ابطحی با همکاری آرش زاهدی‌اصل (با تشکر از فرحناز شریفی)، آهنگساز: علی صمدپور، مشاور مطبوعاتی: الهه خسروی یگانه؛ مدیرتولید و دستیار کارگردان: عبدالرضا نیک‌پور، عکاس: دانیال شایگان، سرمایه‌گذار: مینا اکبری، احسان رسول‌اف تهیه‌کننده: احسان رسول‌اف.