هنروتجربه: آلن دلون طی مراسمی نخل طلای افتخاری جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ را برای یک عمر دستاوردهای سینمایی دریافت کرد. بازیگر سرشناس سینمای فرانسه با وجود همه مخالفت‌ها و واکنش‌های منفی، این جایزه  را از دستان دخترش گرفت.

اعلام خبر اهدای جایزه از سوی جشنواره کن به این بازیگر ۸۳ ساله فرانسوی با مخالفت‌هایی رو به رو شد، حتی پیش از مراسم اهدای جایزه نخل طلای کن به دلون، مخالفان  تجمع کردند و روی فرش قرمز رفتند.

در مراسم تجلیل از آلن دلون به جز چهره‌های سینمایی، فرانک ریستر وزیر فرهنگ فرانسه، پیر لسکور رئیس جشنواره فیلم کن و همچنین تیری فرمو مدیر این جشنواره حضور داشتند.

آلن دلون پس از دریافت جایزه نخل طلا از دخترش آنوچکا دلون گفت:« مطمئنم تنها می‌توانم به حرفه‌ام مفتخر باشم. این نخل طلا هم برای حرفه‌ام به من داده شده نه هیچ چیز دیگر.پس خوشحالم، ممنونم و راضی.»

او هم‌چنین دوام آوردن در کار بازیگری را سخت‌ترین کار توصیف کرد:« امشب برایم بیش از آنکه پایان فعالیت حرفه‌ای باشد، به نظرم پایان زندگی است. مراسم امشب تا حدودی مشابه یک بزرگداشت پس از مرگ است که البته در زمان زنده بودنم انجام گرفت. وقتی کار بازیگری را آغاز کردم، به من می‌گفتند آنچه در این کار از همه سخت‌تر است دوام آوردن در آن است و من ۶۲ سال دوام آوردم.»

 

برچسب‌ها: