هنروتجربه:جشنواره بین‌المللی فیلم کن به هفتمین روز برگزاری خود رسیده‌ و قرار است  یکی ازکنجکاوی برانگیزترین فیلم‌های این دوره یعنی «روزی روزگاری در هالیوود» آخرین ساخته کوئنتین تارانتینو به نمایش درآید. فیلمی که در آخرین لحظات به فهرست فیلم‌های هفتاد و دومین دوره جشنواره کن اضافه شد.

تارانتینو در آستانه نمایش این فیلم در جشنواره کن از تماشاگران درخواست کرد،داستان آن را لو ندهند.او در اینستاگرام و توئیتر نوشت: «من عاشق سینما هستم، شما عاشق سینما هستید و این یک سفر برای کشف داستانی برای نخستین‌بار است. همه دست‌اندرکاران و بازیگران سخت کار کردند تا یک داستان ارجینال خلق کنند و من تنها خواهش دارم که همه از افشا کردن هر چیزی که بعداً مخاطبان را از تجربه تماشای فیلم باز می‌دارد، خودداری کنند.»

«روزی روزگاری در هالیوود»فیلمی پر بازیگر است و لئوناردو دی کاپریو ،برد پیت و مارگو رابی نقش‌های اصلی این فیلم را بازی می‌کنند.این فیلم که قرار است دوماه پس از نمایش در جشنواره کن به نمایش عمومی درآید، با بودجه‌ای صد میلیون دلاری تولید شده‌است و  نام آن ارجاع آشکار تارانتینو به یکی از ساخته‌های فیلم‌ساز محبوبش سرجو لئونه است.داستان این فیلم در لس‌آنجلس ۱۹۶۹ در اوج هالیوود هیپی می‌گذرد. دو شخصیت اصلی ریک دالتن (دی‌کاپریو) ستاره سابق یک مجموعه وسترن و بدل قدیمی‌اش کلیف بوث (پیت) هستند. هر دو در تلاش‌اند راه‌شان را به هالیوودی هموار کنند که دیگر برای آن‌ها آشنا به نظر نمی‌رسد. اما ریک همسایه بسیار مشهوری دارد… شارن تِیت.