هنروتجربه: معمولاً هراس‌انگیزست که فیلم‌سازی حدود سه سال روی پس‌ازتولید اثرش وقت بگذارد تا فیلمش را به پایان برساند؛ چون اغلب نشانه مشکلات جدی پروژه است.

اما در مورد ترنس مالیک و فیلم تازه‌اش «زندگی پنهان» شرایط فرق می‌کند و همه چیز به جاه‌طلبی و وسواس حیرت‌انگیز این فیلم‌ساز برجسته و فراری از دوبین‌ها برمی‌گردد. در واقع سروصدای پیرامون این فیلم به‌قدری اوج گرفته است که باعث شد کمپانی «فاکس سرچ‌لایت» در قراردادی هنگفت، حقوق پخش «زندگی پنهان» را بخرد.

به گزارش «ددلاین» این کمپانی رقمی بین دوازده تا چهارده میلیون دلار در این قرارداد خرج کرده است. «فاکس سرچ‌لایت» – که یک استودیوی مستقل و هنری (البته تحت کنترل دیزنی) است! – در این رقابت کمپانی‌هایی چون نتفلیکس، پارامونت، فوکس، A24 و… را پشت سر گذاشته است. هنوز تاریخ نمایش عمومی فیلم در آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان اعلام نشده است.

اغلب واکنش‌های اولیه به نمایش «زندگی پنهان» در جشنواره کن مثبت بوده‌اند و امتیاز میانگین هفتاد از صد را در سایت معتبر «متاکریتیک» (که نقدها و امتیازهای منتقدان برجسته را جمع‌آوری می‌کند) برای آن در پی داشته است. البته در میان منتقدان موافق و ستایشگران فیلم، چهره‌های برجسته‌ای هستند چون نیک جیمز (سایت اند ساند)، پیتر بردشا (گاردین) و تاد مک‌کارتی (هالیوود ریپورتر) که از تماشای اثر جدید مالیک به وجد نیامده‌اند.

  • پلی‌لیست