هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: شما در ظاهر ارتباطی میان یک سریال ده‌قسمتی آمازون درباره پلیسی فاسد با دانلد ترامپ و رسیدنش به قدرت و ریاست‌جمهوری آمریکا نمی‌بینید.

اما نیکلاس ویندینگ رفن نویسنده و کارگردان «برای جوانمرگی بیش از حد پیر است» در گفت‌وگوی تازه‌ای در این‌باره توضیح داده است که انتخابات جنجالی سال ۲۰۱۶ چگونه سریال او را سروشکل داد. او که این روزها نخستین نمایش مجموعه‌اش (در واقع دو قسمت اول) را در جشنواره کن تجربه می‌کند و یکی از معدود کسانی‌ست که مجموعه‌اش در کن روی پرده رفته، در این رویداد به «ورایتی» گفته است: «قبل از هر چیز باید بگویم که شما با یک مجموعه تلویزیونی طرف نیستید و این یک فیلم است؛ فیلمی سیزده‌ساعته که بخشی از آینده و سازوکار پخش آنلاین و مجازی است. به نظرم تلویزیون شامل شوهای رئالیتی و کانال‌های اخبار می‌شود.»

اما رفن درباره تغییرهای فیلم‌نامه‌اش هم‌زمان با تغییر شرایط سیاسی ایالات متحده چنین توضیح می‌دهد:«وقتی برای آماده‌سازی و آغاز پیش‌تولید به لس‌آنجلس رفتیم،‌ انتخابات در جریان بود؛ و من به عنوان یک خارجی که از کوپنهاگ، امن‌ترین و آزادترین شهر در کل کهکشان، به این کشور آمده‌ام، برای اولین بار در آمریکا احساس کردم یک بیگانه‌ام که در سرزمینی غریبه آواره شده‌ام… برای همین پیام سیاسی آشکاری را در اثرم گنجاندم.»

پخش «برای جوانمرگی بیش از حد پیر است» از چهاردهم ژوئن (۲۴ خرداد) در آمازون آغاز می‌شود.

  • پلی‌لیست