هنر و تجربه: ایوا دوورنی فعالیت‌های خود را از تلویزیون آغاز کرد و سپس به عنوان یک فیلم‌ساز مستقل با «سِلما» (۲۰۱۴) خودی نشان داد.

دوورنی که پس از «سلما» نامزدی جوایز گلدن گلوب و اسکار را تجربه کرده و جایزه امی پرایم‌تایم را هم برنده شده است، از معدود زنان سینماگر سیاه پوست در این صنعت است که جایگاه خود را به‌حق تثبیت کرده. جدیدترین پروژه او سریال چندقسمتی «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» است که به سفارش نتفلیکس و بر اساس داستانی حقیقی ساخته شده است.

دوورنی در آستانه نمایش سریالش از ۳۱ مه (۱۰ خرداد) در گفت‌وگوی تازه‌ای با «هالیوود ریپورتر» درباره این مجموعه صحبت کرده و این‌که چرا دانلد ترامپ را به عنوان شخصیت به داستانش اضافه نکرد: «تصمیم گرفتم داستان مردان را روایت کنم. آن‌ها می‌دانستند که یک پولدار ورم‌کرده و خودنما چیزی درباره‌شان گفته اما بیش‌تر نگران خانواده‌های خود و زندگی آن‌ها بودند تا کسی که در برج طلایی‌اش لم داده است.» و می‌دانیم که قدرتمندترین سلاح در برخورد با چنین آدم‌هایی (امثال ترامپ) بی‌توجهی است.

اگر از ماجرای دخالت ترامپ در پرونده پنج جوان پارک مرکزی بی‌خبرید که به‌اشتباه به تجاوز متهم شدند (و حالا دوورنی درباره‌شان این سریال کوتاه را ساخته) باید بدانید که در اوج اخبار مربوط به پرونده، ترامپ در چهار روزنامه نیویورک سیتی یک آگهی تمام صفحه منتشر کرد و خواهان مجازات مرگ برای متهمان پرونده شد که در آن زمان نوجوان بودند!

  • پلی‌لیست