هنر و تجربه: فیلم‌ساز و مستندساز برجسته آلمانی وقتی همه طرفدارانش را غافلگیر کرد که در دسامبر ۲۰۱۸ اعلام شد که می‌خواهد نقش منفی سریال «ماندالورین» را بازی کند.

تصمیم هرتسوک که به‌ندرت در فیلم‌ها و پروژه‌هایی که برای خودش نیست، بازی کرده است، خیلی‌ها را کنجکاو سر درآوردن از دلیل نقش‌آفرینی او در جهان داستانی «جنگ‌های ستاره‌ای» کرد. حالا به گزارش «ونیتی فِر» مشخص شده که تصمیم هرتسوک برای تأمین سرمایه تولید فیلم جدیدش بوده است؛ فیلمی با عنوان «خودنژاده‌پنداری» (ترکیب فرهنگستان برای Family Romance؛ اصطلاحی برای خیال‌بافی شایع در دوران کودکی که در آن بچه تصور می‌کند فرزند والدین خویش نیست و فرزند نجیب‌زادگان و خاندان سلطنتی است) که در بخش «نمایش‌های ویژه» جشنواره کن اولین نمایش جهانی‌اش را پشت سر گذاشت و با نظر مثبت اغلب منتقدان روبه‌رو شد.

درام هرتسوک در ژاپن می‌گذرد و درباره مردی است که استخدام می‌شود تا نقش پدر گم‌شده دختری را بازی کند. درست مثل «روما»ی آلفونسو کوارون، این فیلم هم ستاره بزرگی ندارد و برای همین با چالش تأمین سرمایه روبه‌رو شده بود. البته هرتسوک با کار کردن از روی فیلم‌نامه‌ای که هنوز تمام نشده بود، خطر سرمایه‌گذاری روی فیلمش را بالاتر هم برده بود.

تاریخ نمایش عمومی «خودنژاده‌پنداری» هنوز مشخص نیست ولی هرتسوک امسال دو مستند هم ساخته است با نام‌های «دیدار گورباچف» و «آواره: به جای بروس چَت‌وین».

  • ایندی‌وایر