هنروتجربه:بهتاش صناعی‌ها که تهیه‌کنندگی مستند «گل کوچک» را برعهده دارد، عنوان کرد که در این اثر به سراغ چهره‌های عرصه فوتبال گل‌کوچک و آدم‌های موفقی که بعدها وارد عرصه فوتبال سالنی یا چمنی شدند، رفته‌اند.

بهتاش صناعی‌ها کارگردان فیلم «احتمال باران اسیدی» که تهیه‌کنندگی فیلم مستند «گل‌کوچک» به کارگردانی امیر زوینی را برعهده دارد، به خبرگزاری هنرآنلاین گفت:«این مستند به بررسی تاریخچه گل‌کوچک و فرهنگ آن که این روزها در جامعه ما کمرنگ شده است، می‌پردازد. وقتی بچه بودیم در محله‌های مختلف تهران گروه‌ها و دروازه‌های گل‌کوچک را می‌دیدیم که تعدادشان زیاد هم بود و جوان‌ها و نوجوان‌ها علاوه بر اینکه با هم خوش بودند فعالیت گروهی نیز داشتند، اما امروز با افزایش تعداد ماشین‌ها دیگر فضایی پیدا نمی‌شود که بتوان در آن گل‌کوچک بازی کرد. از سوی دیگر مردم هم بی‌حوصله شده‌اند.»

به گفته او فیلم‌برداری این مستند چند ماه است به کارگردانی امیر زوینی آغاز شده و تا چند ماه آینده نیز ادامه دارد. صناعی‌ها افزود:«ما در «گل‌کوچک» به دنبال تمام چهره‌های عرصه فوتبال گل‌کوچک و آدم‌های موفقی که بعدها وارد عرصه فوتبال سالنی یا چمنی شدند رفتیم و از آن‌ها بهره گرفتیم تا پیش‌برنده بخشی از درام فیلم نیز باشند.»

او در پاسخ به این سؤال که چه مدت صرف تحقیق و پژوهش این مستند شده است، گفت:«کارگردان زمان زیادی را صرف شناسایی این افراد کرد. او تک‌تک ستاره‌های قدیمی فوتبال از دهه ۱۳۵۰ تا امروز را پیدا کرد و به سراغشان رفت.»

صناعی‌ها همچنین درباره حضور این فیلم در جشنواره سینما حقیقت عنوان کرد:«تلاش‌مان این است که «گل‌کوچک» را به جشنواره سینما حقیقت برسانیم، اما نمی‌دانم این اتفاق امسال رخ می‌دهد یا خیر، چرا که گستردگی موضوع بسیار است و شخصیت‌های زیادی در آن حضور دارند. اگر برسیم به همه تاریخچه بپردازیم و نقطه‌ای مغفول نماند، قطعاً فیلم به جشنواره سینما حقیقت می‌رسد.»