هنر و تجربه: احتمالاً  خیلی‌ها فکر  می‌کنند هر استودیویی شیفته همکاری با ایوا دوورنی است؛ فیلم‌ساز تحسین‌شده و نامزد اسکاری که فیلم بدی نساخته و آثارش بهتر از ۹۹ درصد تولیدات بنجلی است که هالیوود هر سال اکران می‌کند.

اما او در گفت‌وگوی تازه‌ای با «گاردین» دوباره به این موضوع اشاره کرده است که هم‌چنان از فرصت‌های فیلم‌سازی مورد نظرش بهره‌مند نمی‌شود. موضوعی که نشان می‌دهد با این‌که هالیوود در زمینه اهمیت دادن به دربرگرفتن همه دیدگاه‌ها و اقلیت‌ها از زاویه رسانه‌ای تغییر کرده، ولی جامعه‌اش هنوز به این سطح از پذیرش نرسیده است.

در این گفت‌وگو که به بهانه سریال کوتاه تازه دوورنی برای نتفلیکس با نام «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» انجام شده، او درباره این هم صحبت کرده است که یک کارگردان زن سیاه‌پوست در صنعتی که مردان سفید سالخورده بر آن حاکم‌اند، چه وضعیتی دارد. این موضوع به این معناست که او با این‌که به ساخت فیلم‌های ژانر علاقه‌مند است اما اغلب کارگردانی فیلم‌هایی درباره وقایع تاریخی یا شخصیت‌های سیه‌چرده به او پیشنهاد می‌شود.

خودش در این خصوص چنین توضیح می‌دهد: «من پیشنهادهای زیادی ندارم که آن‌ها هم به زنان و شخصیت‌های سیاه‌پوست محدود می‌شوند. من دوست دارم فیلمی مثل «جان ویک۳» را بسازم ولی آن‌ها از من چنین انتظاری ندارند! البته که دوستانی دارم که در سمت‌های فرعی پروژه‌هایی مثل «جنگ‌های ستاره‌ای» و سریال «دنیای غرب» کار می‌کنند اما این‌ها فرصت‌هایی نیست که آن‌ها را به جایی برساند.»

مجموعه «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» از ۳۱ مه (ده خرداد) به نمایش درمی‌آید.

  • پلی‌لیست