هنروتجربه:کامبیز درم‌بخش و داود شهیدی با حضور دیگر چهره‌های کارتونیست و فرهنگی از سوی عوامل فیلم «میدان جوانان سابق» مورد تقدیر قرار گرفتند.

مستند «میدان جوانان سابق» ساخته مینا اکبری شب گذشته پنج شنبه ۲۳ خرداد در حالی به روی پرده رفت که پیش از نمایش آن از کامبیز درم‌بخش و داود شهیدی دو چهره پیشکسوت و تاثیرگذار در حوزه کاریکاتور و طرح تقدیر شد.

در این مراسم تعدادی از طنزنویسان و کارتونیست‌های مطبوعاتی چون جمال رحمتی، هادی حیدری، فیروزه مظفری، شهرام شهیدی،مسعود مرعشی از این دو کارتونیست تقدیر کردند.

مینا اکبری، کارگردان مستند «میدان جوانان سابق» در بخشی از مراسم ضمن تشکر از استقبال مخاطبان از این فیلم و عذرخواهی بابت کمبود صندلی گفت:«کاریکاتور و طنز در جریان روزنامه‌هایی که در بهار مطبوعات منتشر می‌شدند نقش مهمی داشتند و جان دوباره‌ای به رسانه‌های خزان گرفته چاپی دادند.»

او با اشاره به حضور فائزه هاشمی در این مراسم  عنوان کرد:«خیلی‌ها از من می‌پرسند که معیار انتخاب چهره‌های سیاسی در فیلم چیست؟ باید تاکید کنم دلیل حضور این چهره‌ها در فیلم کاملا صنفی‌ است و آن‌ها به واسطه فعالیت مطبوعاتی خود در فیلم حضور دارند.»

کامبیز درم‌بخش نیز با بیان اینکه تاکنون توانسته است از طریق طرح‌ها و کاریکاتورهایش با سه نسل ارتباط برقرار کند از این موضوع اظهار خوشحالی کرد.

داود شهیدی کاریکاتوریست پیشکسوت نیز با یادی از احمدرضا دالوند نقش او را در اعتلای این حرفه و هنر بسیار پررنگ دانست.

در این مراسم جمعی از سینماگران و مستندسازان چون همایون امامی، حمید جعفری، محمدرضا فرطوسی، ارسلان امیری و روزنامه‌نگارانی چون علی دهباشی، داود محمدی، روح‌الله فقیهی، کیوان کثیریان و… حضور داشتند.