هنر و تجربه: درام-تریلر روان‌شناختی «لوس / Luce» به کارگردانی جولیوس اونا، یکی از آن موفقیت‌های دور از انتظار جشنواره ساندنس امسال بود که سینمادوستان زیادی را کنجکاو اکرانش کرده است.

این فیلم  بازیگران که  شاخصی هم چون نئومی واتس، اوکتاویا اسپنسر ، تیم راث را در خود جای داده است،هم  تحسین منتقدان  به عنوان تریلری نفس‌گیر برانگیخت و هم به عنوان اثری با شالوده‌های اجتماعی-سیاسی به آن توجه شده است؛ از این رو، برخی فیلم را به عنوان  اثری توصیف کرده‌اند که می‌تواند احساسات تماشاگرانش را نسب به وضع موجود برانگیزد و تصورات‌شان در خصوص درک و قضاوت درباره دیگران را به چالش بکشد. اگر همین گونه باشد «لوس» پس از اکران می‌تواند به یکی از بحث‌انگیزترین آثار سال بدل شود.

داستان «لوس»درباره ستاره جوانی به نام لوس است که وقتی معلمش خانم ویلسن، در قفسه‌اش ابزار آتش‌بازی پیدا می‌کند، به مشکل برمی‌خورد. ویلسن به جای این‌که با پسر صحبت کند، مستقیم به سراغ والدین او می‌رود و مجموعه اتفاق‌های شگفت‌انگیزی که در ادامه روی می‌دهد، شهرت و انگیزه هر دو شخصیت را زیر سؤال می‌برد.

«لوس» که برایان بردلی، کلوین هریسن جونیور، نوربرت لئو باتز و آندرئا بنگ از دیگر بازیگران آن هستند، از دوم ماه اوت (یازده مرداد) در سینماها به نمایش درمی‌آید. آنونس فیلم به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.

  • پلی‌لیست