هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: کمپانی «اپل» پیش از این با برنامه‌ریزی‌اش برای راه‌اندازی «اپل تی‌وی پلاس» در اواخر ۲۰۱۹ خود را به عنوان رقیبی برای نتفلیکس معرفی کرده بود.

اما در گزارش جدیدی از «نیویورک پست» آمده است که اپل می‌خواهد در رقابت‌های فصل جوایز و اسکار نیز رقیب نتفلیکس شود. منابعی به این نشریه گفته‌اند که اپل برنامه‌هایی برای تولید سالانه شش فیلم کم‌هزینه با نگاهی به داستان‌ها و مضامینی دارد که ممکن است مورد توجه اعضای آکادمی قرار بگیرند. اپل برای هر یک از این پروژه‌ها پنج تا سی میلیون دلار هزینه خواهد کرد.

البته طرح فصل جوایز تازه اپل، مستقل از توافق چندساله‌اش با کمپانی پخش آثار مستقل «A24» است. این دو کمپانی در ماه نوامبر گذشته از طرح و همکاری مشترکی خبر دادند که به موجب آن «A24» چند فیلم بلند را برای اپل تولید خواهد کرد. اولین پروژه هم اثر جدید سوفیا کوپولا است با نام «در معرض نابودی» / On the Rocks که بیل موری و رشیده جونز در آن بازی می‌کنند. هنوز مشخص نیست که اپل فیلم‌های تولیدی «A24» را در سینماها اکران می‌کند یا به صورت مستقیم و مجازی آن‌ها را پخش خواهد کرد.

البته اپل برای طرح فصل جوایزش مجبور است که فیلم‌هایش را حداقل برای یک هفته در سینماها به نمایش درآورد تا بتواند در رقابت‌های اسکار شرکت کند.

  • ایندی‌وایر