هنر و تجربه: تردیدی نیست که دی ریس یکی از مهم‌ترین فیلم‌سازان مستقلی است که در این روزگار فعالیت می‌کند؛ استعدادی که با فیلم «مادبوند» (به‌گل‌نشسته) بیش‌تر درخشید و نامزد دریافت چهار جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم‌نامه اقتباسی شد.

دی ریس که این روزها کار فیلم جدیدش با عنوان «آخرین چیزی که می‌خواست» را تمام می‌کند، پروژه جدیدش را هم شروع کرده است؛ فیلمی با نام «فالیزِ بدیعِ کید» که به نظر می‌رسد جاه‌طلبانه‌ترین پروژه او است. به گزارش «ددلاین» ریس قرارداد نویسندگی و کارگردانی فیلم را با تهیه‌کننده «مادبوند» کاسیان اِلوِس امضا کرده است؛ موزیکال فانتزی‌ای که آثار جدیدی از سانتیگولد را هم در خود جای خواهد داد.

داستان درباره موسیقی‌دان جوانی است که در رؤیای کسب جایگاه ستارگان صنعت موسیقی به‌سر می‌برد و برای همین عازم سفری پرفرازونشیب می‌شود تا شاید فراتر از زادگاهش برود و روشنایی‌های شهر بزرگی را ببیند. ریس درباره این پروژه می‌گوید: «موزیکال محبوب من در دوران کودکی و نوجوانی، «جادوگر» (سیدنی لومت، ۱۹۷۸) بود اما در کل جالب است که بدانید از موزیکال‌ها متنفرم! برای همین هم می‌خواهم نهایت تلاشم را به کار بگیرم تا شاید به اثری اریژینال برسم و کاری غیرمنتظره با این قالب انجام بدهم؛ و موزیکالی بسازم برای کسانی که از موزیکال‌ها متنفرند!»

  • پلی‌لیست