هنروتجربه:فیلم سینمایی «انتظار» به کارگردانی امیر نادری در بخش «سی سال خاموشی» جشنواره بین‌المللی فیلم پزارو (Pesaro Film Festival)  نمایش داده می‌شود.

این فیلم از تولیدات ۱۳۵۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که به تازگی برای نمایش در جشنواره‌ها ترمیم و بازسازی شده است. این فیلم در آخرین روز این جشنواره  در سینما اکسپریمنتال با حضور امیر نادری که به عنوان داور در این رویداد حضور دارد، نمایش داده می شود.

«انتظار» در بخش غیر رقابتی به همراه فیلم‌های «رویای هند چهل سال بعد» به کارگردانی تونینو دو برناردی از کشور ایتالیا، فیلم «بچه» اثر ژولیو برسن از کشور پرتغال، «اکواریوم و مردم» ساخته ژان ماری‌استراب از کشور استرالیا و فیلم «ترانه زمستان» به کارگردانی اتار اسسیانی از فرانسه حضور دارد.

به گفته دبیر جشنواره، تلاش شده است تا در این رویداد سینمایی فیلم‌های بکر، بدیع، نوآور و اصیل از سراسر دنیا نمایش داده شود و در بخش مسابقه بین‌المللی نیز مجموعه‌ای از فیلم‌های آوانگارد به نمایش در آید.

پنجاه و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم پزارو Pesaro Film Festival از ۲۵ خرداد تا اول تیر ۹۸ (۱۵ تا ۲۲ ژوئن) در شهر ساحلی پسورا کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

 

 

برچسب‌ها: