هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: شان پن قرار است درامی درباره یک کلاهبردار با عنوان «روز پرچم» / Flag Day را کارگردانی کند که در آن با دخترش دیلن پن، پسرش هاپر پن، جاش برولین و مایلز تِلِر همبازی خواهد شد.

البته ترکیب بازیگران فیلم شامل نوربرت لئو باتز (برنده دو جایزه تونی)، دِیل دیکی، ادی مارسن، بِیلی نوبِل و کاترین وینیک هم می‌شود. جِز باتروورث (آستانه فردا) فیلم‌نامه را بر اساس کتاب خاطرات جنیفر ووگِل به نام «فلیم‌فلَم من: داستان حقیقی زندگی ساختگی پدرم» (۲۰۰۵) نوشته است. «روز پرچم» به عنوان پرتره دختری توصیف شده است که می‌جنگد تا بر میراث دوست‌داشتنی اما سیاه پدر کلاهبردارش غلبه کند.

شان پن برای بازی در فیلم‌های «میلک» و «رود میستیک» برنده جایزه اسکار شده است و در مقام کارگردان، فیلم‌های دیدنی‌ای چون «دونده سرخ‌پوست» و «قول»، و اثر درخشان و تحسین‌شده «در دل طبیعت وحشی» را در کارنامه دارد. البته پنِ ۵۸ ساله پیش از این درام ضدجنگ «آخرین چهره» (۲۰۱۶) را کارگردانی کرد که با وجود ستارگانی چون شارلیز ترون، خاویر باردم، ژان رنو، اَدِل اِگزارکوپولوس و جرد هریس (چرنوبیل) و رقابت در جشنواره کن همان سال، با نقدهای تندوتیزی از سوی منتقدان روبه‌رو شد و روی‌هم‌رفته بدترین فیلم کارنامه پن در مقام کارگردان به شمار می‌رود.

  • ورایتی