هنروتجربه: شماره بیست‌وسوم ماهنامه هنروتجربه منتشر شد.

در این شماره به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنروتجربه، گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد وبررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی و سومین هفته فیلم اروپایی پرداخته شده است. شهرام مکری حرف اول مجله را نوشته و در گزارش ماه مجله، مطلبی درباره تقدیر از بزرگان در گروه هنروتجربه آمده است.عکس روی جلد این شماره به میزگردی با همراهی مهدی رحمانی کارگردان،منصور شهبازی و ندا جبرائیلی بازیگران فیلم «کارت پرواز» اختصاص دارد.

میزگردهایی با حضور کارگردان‌‍‌های فیلم کوتاه بهاره و چهارتن از مستندسازان چهره‌های ایرانی از مطالب ویژه این شماره مجله است.

در این شماره یادداشت‌هایی از الناز راسخ، رویا فتح‌الله‌زاده درباره «پنج»، سیدرضا صائمی درباره «میدان جوانان سابق»، عزیزالله حاجی مشهدی و حمیدرضا گرشاسبی درباره «دوباره زندگی»، فریبا اشوئی، نیکان راست قلم و یاسمن خلیلی فرد درباره «به دنیا آمدن»، علیرضا نراقی درباره «قهوه»، عزیزالله حاجی مشهدی، مینوخانی و علیرضا نراقی درباره «خواب آب»، فریبا اشوئی و بهرنگ ملک محمدی درباره«چشمه زاون»، ندا قوسی، سحرعصر آزاد، رضا حسینی و محمدتقی‌زاده درباره «شهسوار»، ایلیا محمدی‌نیا و حسین آریانی درباره «اسرار دریاچه»، علی نعیمی و مینو خانی درباره «پسران سندباد»، سپیده ابرآویز و سحر سرمست درباره «یه وا»، عباس اقلامی  و آزاده کفاشی درباره «نبات»، همایون امامی و شهرام اشرف ابیانه درباره «دیوار آبی»، نداقوسی، همایون امامی و امیر پوریا درباره «قصه بولوار»، علی اصغرکشانی درباره «ترور سرچشمه» وعلی نعیمی درباره «رضا» منتشر شده‌است.

در بخش کالت این نشریه نگاهی به فیلم «درباره الی» اصغرفرهادی و «شورش سامورائی» شده و ‌ حبیب باوی ساجد مطلبی درباره سینمای تجربی یادداشتی نوشته است. کتاب «رودررو با اصغر فرهادی» اسماعیل میهن دوست نیز از جمله کتاب‌های معرفی شده در این بخش است.

هم‌چنین در این شماره گفت‌وگوهایی با کارگردانانی که فیلم‌های‌شان در هنروتجربه به نمایش درآمده انجام شده است که از میان آن‌ها می‌توان به گفت‌وگو با سیدمجتبی حسینی درباره فیلم «پنج»، مینااکبری «میدان جوانان سابق» و رضا فهیمی «دوباره زندگی» اشاره کرد.

گفت‌وگو با پدرو آلمادوار درباره فیلم «رنج و افتخار» از جمله مطالب مرتبط با سینمای جهان این شماره است.در این بخش هم‌چنین یادداشت‌هایی درباره فیلم‌هایی چون «غروب»لازلو نمش، «استاکر» آندری تارکوفسکی، «بیله» اینارا کولمن، «الهه دریا»ولفانگ فیشر، «دل بستگی» بوراک چویک،«پناهگاهی میان ابرها»رابرت بودینا و… منتشر شده‌است.

ماهنامه هنروتجربه در کیوسک‌های مطبوعاتی دردسترس علاقه‌مندان است.