هنروتجربه:نشست خبری نوزدهمین دوره جشن حافظ  دوشنبه سوم تیر ماه در دفتر مجله دنیای تصویر برگزار شد. طی این نشست امید معلم توضیحاتی را درباره بخش‌های مختلف این جشن عنوان کرد.

دبیر جشن حافظ  درباره تندیس حافظ ویژه علی معلم عنوان کرد: «تندیس علی معلم به کسی تعلق می‌گیرد که یک عمر فعالیت هنری داشته باشد و امسال قرار است در این بخش از گلاب آدینه تجلیل شود و این تندیس به او تعلق بگیرد چون سالیان سال در بخش‏‌های مختلف هنری فعالیت داشته است‌.»

او هم‌چنین در مورد جایزه عباس کیارستمی این جشن توضیح داد:« جایزه عباس کیارستمی تا سال گذشته به فیلم‌های تجربی که کارگردان‌های آن‌ها فیلم اولی بودند اهدا می‌شد اما امسال فقط فیلم اولی‌ها را بررسی نمی‌کنیم بلکه همه فیلم‌های تجربی را در بازه زمانی مشخص شده بررسی می‌کنیم.»

در ادامه این نشست نامزدهای بخش مستند اعلام شدند. در این بخش شش مستند نامزد دریافت تندیس حافظ شده‌اند که همه آن‌ها در گروه هنروتجربه به نمایش درآمده‌اند:«تالان»محمدصادق دهقانی؛«ترور  سرچشمه» محمدحسین مهدویان؛«چاووش از درآمد تا فرود» آرش رییسیان و هانا کامکار؛«در جستجوی فریده» آزاده موسوی و کورش عطایی«رزم آرا یک دوسیه مسکوت» احسان عمادی»،« فرشاد آقای گل» جعفر صادقی.

نوزدهمین دوره جشن حافظ بیستم تیر ماه برگزار می‌شود.