هنر و تجربه:دنی بویلِ کارگردان و الکس گارلندِ نویسنده سال ۲۰۰۲ بود که دست به دست هم دادند تا فیلمی با نام «۲۸ روز بعد» بسازند که به نظر می‌رسد نقش اساسی‌ای در احیای زیرژانر وحشت زامبی ایفا کرد.

«۲۸ روز بعد» نه‌فقط مورد توجه عموم منتقدان قرار گرفت بلکه در گیشه هم جوری با استقبال روبه‌رو شد که به‌سرعت دنباله‌ای با عنوان «۲۸ هفته بعد» بر آن ساخته شد که در حد خودش موفق بود ولی از عوامل و بازیگران فیلم اصلی بهره‌ای نبرد. حالا که هفده سال گذشته است، دنی بویل به «ایندپندنت» از علاقه‌اش به بازگشت به این جهان داستانی گفته است: «الکس گارلند و من ایده فوق‌العاده‌ای برای فیلم سوم داریم.»

بویل در ادامه صحبت‌هایش اشاره می‌کند که گارلند پس از همکاری‌های‌شان در آن سال‌ها، درگیر کارهای دیگری شد و بعد از مدتی هم هدفش را تحقق بخشید و کارگردان شد (او تا امروز دو فیلم دیدنی «اکس ماکینا» و «نابودی» را ساخته است.) البته دنی بویل هم در این سال‌ها به موفقیت‌های گاه شگفت‌انگیزی دست یافته است.

به هر حال باید دید بویل و گارلند در اوج فعالیت‌های‌شان با این پروژه چه خواهند کرد؛ فیلمی که بی‌تردید از حالا خیلی از سینمادوستان و علاقه‌مندان ژانر وحشت را کنجکاو خودش می‌کند و اصلاً بعید نیست به اتفاق دیگری بدل شود.

  • پلی‌لیست