هنر و تجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: اگر پیش از این بر کسی محرز نشده بود که قرارداد کلان دوازده میلیون دلاری «فاکس سرچ‌لایت» برای خرید حق پخش «زندگی پنهان»، نشانه اهداف بزرگ این کمپانی مستقل برای درام رمانتیک ترنس مالیک بوده است، پس بهترست به تاریخ اکران فیلم دقت شود.

«فاکس سرچ‌لایت» روز گذشته سیزدهم دسامبر (۲۲ آذر) را به عنوان تاریخ نمایش عمومی اثر جدید مالیک اعلام کرد تا احتمالاً با توجه به پتانسیل‌های فیلم و نقدهای مثبتی که تا امروز بر آن نوشته شده، در فصل جوایز – با تبلیغات مناسب – حضوری قابل توجه در محافل هنری داشته باشد و شاید زمینه درخشش در اسکار را فراهم کند.

«زندگی پنهان» که داستان حقیقی یک مخالف جنگ را در روزگار جنگ جهانی دوم روایت می‌کند، اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره کن تجربه کرد و تقریباً همه آن را ستودند. «ایندی‌وایر» فیلم را به عنوان یکی از ده اثر برتر جشنواره کن ۲۰۱۹ برگزید و بعد از «درخت زندگی» (۲۰۱۱) آن را بهترین فیلم کارنامه مالیک در سال‌های اخیر دانست. جالب این‌که «فاکس سرچ‌لایت» پخش‌کننده «درخت زندگی» هم بود که در نهایت نامزدی جوایز اسکار بهترین فیلم، کارگردانی و فیلم‌برداری را کسب کرد.

البته این کمپانی در فصل جوایز ۲۰۱۹ آثار دیگری را هم دارد از جمله درام فضایی «لوسی در آسمان» (نوا هالی) با بازی ناتالی پورتمن و کمدی سیاه «جوجو ربیت» (یا جوجو خرگوشه) به کارگردانی تایکا وایتیتی و با بازی خودش، اسکارلت جوهانسن و…

  • ایندی‌وایر