هنروتجربه:اکران «روزی روزگاری در هالیوود» جدیدترین فیلم کوئنتین تارانتینو  از ۲۶ جولای( ۴ مرداد) آغاز می شود.

پیش بینی می‌شود این فیلم که با حضور بازیگرانی چون  لئوناردو دی کاپریو و برد پیت افتتاحیه‌ای حدود ۳۰ میلیون دلاری داشته باشد. برخی از پیش‌بینی‌ها هم فروش آن در اولین آخر هفته اکرانش را تا ۵۰ میلیون دلار برآورد می‌کند.سونی پیکچرز حدود ۹۰ میلیون دلار برای تولید فیلم هزینه کرده است.

فیلم‌های تارانتینو معمولاً در روزهای افتتاحیه فروش فوق‌العاده ندارند و بزرگ‌ترین تجربه فروش  روز آغاز اکران فیلم‌های این کارگردان «جانگوی از بند رها شده» با فروش ۳۸ میلیون دلاری ثبت شده است؛ اما نمایش آثار او مدتی طولانی در سینماها باادامه دارد.

«جانگوی از بند رها شده» هنوز پرفروش‌ترین فیلم تارانتینو است که کارش را با فروش ۱۶۲ میلیون دلاری در آمریکا و فروش ۲۶۲ میلیون دلاری در بازار بین‌المللی به پایان برد. «هشت نفرت‌انگیز» کارش را با افتتاحیه ۱۵ میلیون دلاری شروع کرد و در نهایت در آمریکا ۵۴ میلیون دلار فروخت. این تریلر وسترن در بازار بین‌المللی نیز ۱۰۱ میلیون دلار فروش کرد.

در «روزی روزگاری در هالیوود» دی کاپریو و برد پیت در نقش یک بازیگر تلویزیون و بدل او ظاهر شده‌اند که تلاششان این است که در هالیوود در حال تغییر جایگاه خود را پیدا کنند. آنها همسایه شارون تیت با بازی مارگو رابی هستند و با ماجرای کشته شدن او توسط دارودسته چارلز مانسون روبه رو می‌شوند.آل پاچینو، داکوتا فانینگ، کرت راسل، لنا دانه‌ام و لوک پری فقید از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم امسال اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره فیلم کن تجربه کرد و با تشویق ۶ دقیقه‌ای حضار روبه رو شد.«روزی روزگاری در هالیوود» ۲۶ جولای و تقریباً همزمان با فیلم «شیر شاه» روی پرده می‌رود.

منبع: ورایتی