هنروتجربه: نتفلیکس، غول عرصه پخش مجازی، به خاطر صرف بودجه‌های کلان و ظاهراً بی‌پایان برای تولید فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی اریژینال، آوازه‌ای به‌هم زده است و طرفداران و دشمنان خاص خودش را دارد!

بالاخره نتفلیکس هم ضعف نشان داد و در گزارش جدیدی از «اینفورمِیشِن» آمده است که تد ساراندوس مسئول تولید محتوای این کمپانی، در جلسه تازه‌ای با تهیه‌کنندگان عالی‌رتبه‌اش طرح جدیدی را در میان گذاشته تا از این پس بیش‌تر آثاری تولید شوند که قابلیت جذب تماشاگران انبوه را داشته باشند نه‌فقط تحسین منتقدان و درخشش در فصل جوایز.

یکی از پروژه‌هایی که موجب این تصمیم تازه شده است، درام اکشن «مرز سه‌گانه» (جی. سی. شَندِر، ۲۰۱۹) است با بازی‌های بن افلک، آسکر آیزاک، چارلی هانم و پدرو پاسکال. نتفلیکس ۱۱۵ میلیون دلار برای تولید این فیلم هزینه کرد که به‌مراتب بالاتر از هزینه‌هایی است که استودیوهای هالیوودی حاضرند برای یک درام بزرگسالانه با درجه نمایشی آر (زیر هفده سال همراه بزرگ‌تر) هزینه کنند.

همه این‌ها در حالی است که نتفلیکس در ماه آوریل خبر داد که ۵۲ میلیون مشترک (خانواده) به تماشای «مرز سه‌گانه» نشسته‌اند و این طور به نظر می‌رسید که این فیلم در حال رقم زدن یک موفقیت بزرگ برای این کمپانی است.

  • ایندی‌وایر