هنروتجربه: چرا برخی کسب شهرت در فضاهای مجازی و آنلاین را تنها مسیر برای یک زندگی بهتر می‌دانند؟ این سؤال، موضوع و مسأله اصلی مستند «خط آرواره» / Jawline است که در جشنواره ساندنس ۲۰۱۹ جایزه ویژه هیأت داوران فیلم‌ساز نوظهور را برنده شد.

لیزا مَندِلاپ در نخستین فیلم بلندش که کمپانی پخش مجازی «هولو» به‌تازگی آنونس آن را منتشر کرده و خبر از اکران فیلم از ۲۳ اوت (اول شهریور) داده، به زندگی دشوار نوجوانی شانزده‌ساله به نام آستین تِستِر پرداخته است که در شهری صنعتی در ایالت تنسی فقیرانه بزرگ شده؛ اما به خاطر بهره‌مندی از شمایل خوب و سلبریتی‌طور و همچنین تماس اینترنتی، به شهرتی عجیب در فضای مجازی و در بین هم‌سن‌وسالان خود رسیده است. آستین در رؤیای نقل مکان به لس‌آنجلس به‌سر می‌برد و می‌خواهد شهرتش را افزایش دهد، اما در دنیایی که همه می‌خواهند در اینستاگرام مشهور شوند (یا با اصطلاح این‌جایی شاخ اینستا شوند) چه باید کرد تا برجسته و دیده شد؟

لیزا مندلاپ با مستندی پریشان‌کننده، نگاهی میانه‌رو و بی‌کم‌وکاست به رؤیاهای نوجوانان و سرخوردگی و توهم‌زدایی‌شان در عصری دارد که می‌توان آن را «هجوم طلایی رسانه‌های اجتماعی» خواند!

  • ایندی‌وایر