هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: متیو هاینمن که نامزدی اسکار را برای مستند «سرزمین کارتل» (۲۰۱۵) و کارگردانی درام زندگی‌نامه‌ای «جنگ شخصی» (۲۰۱۸؛ با بازی رزمند پایک در نقش مری کالوین ژورنالیست) را در کارنامه دارد، درگیر پروژه جدیدش شده است.

کمپانی «فوکس فیچرز» تهیه‌کنندگی درامی با عنوان «پِرِدایس» / Paradise را پذیرفته است که هاینمن نویسندگی فیلم‌نامه‌اش را بر عهده دارد و به احتمال زیاد، کارگردانی‌اش را هم انجام خواهد داد. فیلم بر اساس وقایع حقیقی و مرگبار سال ۲۰۱۸ کمپ فایر ساخته می‌شود که شهر کوچک پردایس را ویران کرد. هِدر روباک زنی است که در بخش سزارین بیمارستان پردایس فرزندش را – درست دقایقی پیش از آتش‌گرفتن کل ساختمان – به دنیا آورد. او که نمی‌توانست پاهایش را تکان دهد و از همسر و نوزادش جدا شده بود، می‌کوشد از آتش جان سالم به‌در ببرد و گروهی هم تلاش می‌کنند او را بیابند.

هاینمن درباره این پروژه می‌گوید: «این فیلم برای من در روابط انسانی آدم‌های معمولی در شرایط غیرمعمولی خلاصه می‌شود. قدرت درونی هدر در مواجهه با این بدبختی غیرمنتظره و بی‌سابقه، یکی از هیجان‌انگیزترین داستان‌هایی است که تا امروز با آن روبه‌رو شده‌ام.»

«فوکس فیچرز» همیشه در فصل جوایز و رقابت اسکار، آثار شاخصی داشته است و این فیلم هم به نظر می‌رسد هر وقت آماده نمایش شود می‌تواند حضور قابل توجهی را برای سازندگانش رقم بزند.

  • ایندی‌وایر