هنروتجربه: سینما لبخند کیش سه شنبه ۱۸ تیر میزبان نمایش و نقد و بررسی فیلم «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری بود.

پیش از آغاز نمایش فیلم مینا اکبری  از جشنواره مستندی یاد کرد که چند دوره در جزیزه کیش برگزار شد:« کیش برای من و خیلی‌‌های دیگر با سینمای مستند گره خورده و حالا جای خیلی‌ از آن‌ها خالی است. » او سپس اولین اکران فیلم «میدان جوانان سابق» در کیش را به کامران شیردل پایه‌گذار جشنواره فیلم مستند کیش تقدیم کرد.

پس از اکران فیلم حاضرین به نقد و بررسی و گفت‌وگو با کارگردان پیرامون این اثر پرداختند.در این نشست ابراهیم حصاری به عنوان مجری و کارشناس برنامه و عباس دوست قرین از فیلم‌سازان و روزنامه نگاران ساکن در کیش به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. عباس دوست قرین فیلم «میدان جوانان سابق» را یک روزنامه سینمایی عنوان کرد که از کلیه عناصر روزنامه‌نگاری هم‌چون تیتر، سوتیتر و لید بهره‌مند شده است و در ادامه یادآورشد:« کارگردان پیش از آنکه دغدغه سینما و فیلم‌سازی داشته باشد دغدغه‌اش روزنامه‌نگاری و وضعیت روزنامه‌نگاران پس از گذر از یک بحران تاریخی بوده است.»

عباس دوست قرین نیز فیلم «میدان جوانان سابق» را یک مستند ارزشمند و ماندگار دانست و مهم‌ترین ویژگی یک اثر مستند را در درست گویی و نمایش حقیقت در قالب تصویر عنوان کرد.

در ادامه‌ این نشست، مینا اکبری با اشاره به نمایش این فیلم برای تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان مجلس تاکید کرد:«در ساخت این فیلم هرگز قصد انجام حرکت سیاسی و یا جناحی نداشته‌ام و تلاشم فقط در جهت ثبت بخشی از تاریخ و وقایع روزنامه‌نگاری بوده است.» او هم‌چنین از استقبال تماشاگران از اکران این فیلم در استان‌ها و شهرهای دیگر خبر داد.