هنروتجربه: فصل اول «دروغ‌های کوچک بزرگ» به کارگردانی ژان‌مارک وله (که در این سرزمین نقدهای منفی‌اش بیش‌تر بود) علاوه بر تحسین شدن از سوی عموم منتقدان، هشت جایزه امی از جمله جایزه بهترین سریال کوتاه (یا چندقسمتی) را از شانزده نامزدی‌اش برنده شد.

فصل دوم این مجموعه هم که در حال پخش است، تا این‌جا حتی بیش‌تر هم ستایش شده و یکی از رقبای اصلی جوایز گلدن گلوب و امی پیش رو به نظر می‌رسد. از تغییرهای مهم فصل دوم می‌توان به حضور مریل استریپ در ترکیب بازیگران و آندرئا آرنولد روی صندلی کارگردانی اشاره کرد؛ فیلم‌ساز مستقلی با سبک و زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد خودش که ظاهراً حضورش مشکلاتی را به همراه آورده است.

به گزارش «ایندی‌وایر»، پس از تولید موفق فصل دوم و حمایت بازیگران و عوامل از نگاه و رویکرد آرنولد برای قسمت‌های جدید این مجموعه، ناگهان «اچ‌بی‌او» و دیگر سازندگان اصلی سریال در اقدامی خودجوش وارد کار شدند و سروشکل سریال را تغییر دادند و به‌نوعی کارگردان را از دور بازی خارج کردند! آن‌ها تا جایی که می‌توانستند با فیلم‌برداری دوباره برخی صحنه‌ها و در تدوین کوشیدند که سبک و نگاه آرنولد را حذف کنند و سبک آشنا و جواب‌پس‌داده وله را دوباره به فصل دوم برگردانند.

بدتر این‌که آرنولد در جریان کارها قرار نگرفت و پس از این‌که خود وله شمایل و حال‌وهوای تصاویر آرنولد را تغییر داد، تنش‌ها بالا گرفت. آرنولد که حتی فیلم‌بردار خودش را هم برای این پروژه به کار گرفته بود، با وجود نارضایتی به تعهداتش عمل کرد و پروژه را به پایان رساند.

  • پلی‌لیست