هنروتجربه:دبیر «جایزه زاون» نسبت به ابهام‌های مطرح شده درباره جدایی بخش «جایزه زاون» از سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان  عنوان کرد که روال اهدای «جایزه زاون» مانند سال گذشته خواهد بود.

سیاوش گلشیری، دبیر جایزه زاون در گفتگویی با ایسنا اشاره کرده اهدای جایزه زاون، یک هفته پیش از جشنواره کودک، برداشت  اشتباهی از خبر برگزاری دو برنامه جایزه و شب زاون بوده است.

به گفته او «شب زاون» برنامه‌ای است که حدود یک هفته قبل از برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان برای پاسداشت مقام زاون قوکاسیان، در موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می‌شود. در این جشن  کلیپ و سخنرانی پخش می‌شود و پرتره‌هایی که ۳۲ طراح و نقاش از زاون کشیده‌اند، در گالری‌ها به نمایش درمی‌آیند.

دبیر جایزه زاون ادامه داد:«روال اهدای «جایزه زاون» مانند سال گذشته است و داوران پس از تماشای فیلم‌ها، در شب اختتامیه، فیلم شایسته دریافت این جایزه را معرفی می‌کنیم. تنها تفاوت ایجادشده در جایزه زاون، مربوط به بخش هیئت‌داوران است که سال گذشته از بین پیشکسوتان و دوستان زاون انتخاب‌شده بود و امسال از بین شاگردان و هنرآموزان زاون هستند»

شورای سیاست‌گذاری جایزه زاون قوکاسیان را فرزان معظم، غلامرضا مهیمن، علی خدایی، امرالله احمدجو، مصطفی حیدری، پژمان نظرزاده آبکنار، مهدی باقربیگی و محسن مزدبران تشکیل می‌دهند.