هنروتجربه: شصت و سومین دوره جشنواره فیلم لندن با نمایش فیلم «سرگذشت خصوصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی آرماندو یانوچی آغاز می‌شود.

اقتباس جدید از رمان کلاسیک چارلز دیکنز شصت و سومین دوره جشنواره فیلم لندن در بریتانیا را از چهارشنبه دوم اکتبر(۹ مهر) افتتاح می‌کند.در این فیلم  دِو پاتِل برنده اسکار «میلیونر زاغه‌نشین»، در نقش دیوید کاپرفیلد بازی کرده است و از دیگر بازیگران نیز می‌توان بتیلدا سوئینتون،هیو لوری، پیتر کاپالدی، بن ویشاو، پل وایت‌هاوس و گوندولین کریستی اشاره کرد. داستان فیلم نیز درباره یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ادبی خلق شده توسط چارلز دیکنز یعنی دیوید کاپرفیلد است و درباره مردی جوان در انگلستان دوره ویکتوریایی است که زندگی پررنجی را سپری کرده و سرانجام نویسنده می‌شود.

یانوچی کار نوشتن فیلم‌نامه این فیلم اقتباسی را با سیمون بلک‌ول همکار قدیمی‌اش انجام داده است. یانوچی کارگردان ۵۵ ساله اسکاتلندی از اینکه فیلمش آغازگر جشنواره لندن است، ابراز خوشحالی کرد.

تریشیا تاتل مدیر جشنواره فیلم لندن نیز از آرماندو یانوچی به عنوان یکی از استعدادها و فیلم‌سازان اصیل بریتانیا یاد کرد و فیلم او را از ابتدا تا انتها تماشایی خواند. او در عین حال از هنرنمایی دو پاتل در این فیلم نیز تمجید کرد و گفت آغاز شصت و سومین جشنواره فیلم لندن با این فیلم نه تنها به معنی بسیار سرگرم‌کننده بودن است بلکه به معنی گرامیداشت و ارج نهادن به قدرت سخاوت و محبت است.

جشنواره فیلم لندن ۲۰۱۹ از چهارشنبه ۲ اکتبر تا یکشنبه ۱۳ اکتبر (۹ تا ۲۰ مهر) برگزار می‌شود.