هنروتجربه:مستند «نت‌های مسی یک رویا» در بخش رقابتی هفته منتقدان جشنواره لوکارنو به نمایش در می‌آید.

هفتاد و دومین جشنواره فیلم لوکارنو فهرست فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف را اعلام کرد. مستند «نت های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی در اولین حضور بین المللی خود در سال ۲۰۱۹ در بخش هفته منتقدان این رویداد سینمایی به نمایندگی از سینمای ایران حضور دارد.

تمرکز بخش هفته منتقدان لوکارنو بر روی فیلم‌های نوآورانه‌ای است که دیدگاه‌های جدیدی را مطرح می‌کنند.رضا فرهمند سال گذشته نیز با مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» در بخش رقابتی هفته منتقدان جشنواره لوکارنو شرکت کرد.

امسال در بخش اصلی رقابت بین‌الملل جشنواره لوکارنو ۱۷ فیلم از کشورهاییی نظیر برزیل، ایسلند، بلغارستان، آلمان، فرانسه، سوریه، اندونزی، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، سوئیس، کره جنوبی، پرتغال، آمریکا و ژاپن برای کسب جایزه یوزپلنگ طلایی جشنواره رقابت می‌کنند.فیلم «روزی روزگاری درهالیوود» جدیدترین ساخته کوئنتین تارانتینو نیز در بخش فضای باز در میدان معروف «Piazza Grande» لوکارنو به روی پرده می‌رود.

«نت‌های مسی یک رویا» درباره مَلّوک، پسری ۱۰ ساله است که با دوستانش سیم‌های مسی خانه‌های ویران شده در جنگ را برای گذران زندگی جمع می کنند و می‌فروشند اما شوق رسیدن به آرزویی کودکانه، گرمای امید را در دل آن‌ها زنده می‌کند و به خرابه‌ها و ویرانه‌ها رنگ و شادی می‌بخشد.این مستند در «یرموک» سوریه تصویربرداری شده‌است.

هفتادودومین جشنواره فیلم لوکارنو از تاریخ ۷ تا ۱۷ اوت (۱۶ تا ۲۶ مرداد) در سوئیس برگزار می‌شود.